Motorinin litre fiyatına 1.34 liralık indirim açıklandı

Son 15 ayın dibine vuran brent petrol fiyatı sonrasında araç sahiplerin müjde geldi. Benzin ve motorin litre fiyatına beklenen indirim haberi motorine verildi.
Motorinin litre fiyatına 1.34 liralık indirim açıklandı

Motorinin litre fiyatına 1.34 liralık indirim açıklandı - Piyasalarda yaşanan ekonomik belirsizlik ve yüksek enflasyon alarmı bir kere daha brent petrol fiyatında düşüş yaşanmasına neden olmuştu. 70 dolar seviyesine kadar çekilerek son 15 ayın dibine vuran varil petrol fiyatı sonrasında akaryakıta beklenen okkalı indirim haberi verildi. 

Dolar kurunda yaşanan yükselişe rağmen brent petrol fiyatında başlayan düşüş etkisi ile iç piyasada motorinin litre fiyatına indirim yapılacağı ilan edildi. Ancak benzine indirim beklentisi olmasına rağmen benzinin litre fiyatı için ise bir güncelleme bilgisi paylaşılmadı. 

BRENT PETROL NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜYOR?

Ukrayna ile Rusya arasında patlak veren savaşın ardından büyük bir hızla yükselen brent petrol fiyatı 140 dolar seviyesini test ederek araç sahiplerinin cebini yakmıştı. Türkiye'de akaryakıt fiyatları bir anda 30 TL bandına ulaşarak araba sahiplerinin ülke genelinde kontak kapatma eylemleri yapmasına neden olmuş, yaşanan dalgalanma enflasyon rakamlarında da yükselişe neden olmuştu. 

Motorinin litre fiyatına 1.34 liralık indirim açıklandı

70 dolar seviyesine kadar çekilerek son 15 ayın en düşük rakamını gören brent petrol fiyatı ABD bankacılık krizi, yüksek enflasyon rakamları ve şahin FED söylemleri nedeni ile düşmüştü. Yaşanan düşüş iç piyasada motorin fiyatları için indirimi de beraberinde getirdi. 

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ! MOTORİNE İNDİRİM VAR MI, BENZİN İNDİRİM BEKLENTİSİ AÇIKLANDI MI?

Brent petrolde yaşanan düşüş sonrasında akaryakıt fiyatları için yeni indirim beklentisi açıklandı. Yapılan açıklama ile motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 Lira 34 kuruşluk indirim yapılacağı açıklandı. 

Şu anda geçerli olan güncel fiyatlar üzerinden motorin İstanbul'da 20,91 TL Ankara'da 21,30 TL İzmir'de ise 21,37 TL'den satılıyor. İndirimli fiyatlar üzerinden satışlar ise bu gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa satış fiyatına yansıtılacak.