Nureddin Nebati'den indirim açıklaması! Tarım Kredi'den sonra BİM, ŞOK, A101 indirim yapacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bir açıklama yaparak Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 30’dan fazla gıda ürününde indirime gidileceğini söyleyerek zincir marketlere indirim çağrısı yaptı.

Nureddin Nebati'den indirim açıklaması! BİM, ŞOK, A101 indirim yapacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde yapılacak olan indirimler hakkında konuştu. Gıda enflasyonuna karşı adımlar atmaya devam edeceklerini duyuran Bakan Nureddin Nebati diğer zincir marketlere de indirim çağrısında bulundu.

İNDİRİM AÇIKLAMASI!

Gıda fiyatlarındaki artışlara dikkat çeken Bakan Nureddin Nebati, “Pandemi sürecinde gıda fiyatlarında artışlar tetiklenmişti. Rusya – Ukrayna savaşı ile bu küresel kriz daha da derinleşti. Ancak buna karşın bizler vatandaşımızın maruz kaldığı gıda enflasyonu ile etkin bir şekilde mücadele ediyoruz. Bunun için de Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde yeni indirim kararları alındı.” dedi.

Gıda fiyatları açısından pozitif gelişmeler yaşandığını söyleyen Bakan Nureddin nebati, “Cumhurbaşkanımızın girişimleri ile kısa bir süre önce Tahıl Koridoru anlaşması yapılmış ve hububat fiyatlarında küresel ölçekte düşüşler yaşanmıştı. Petrol fiyatlarında da son haftalarda gevşemeler olduğunu takip ediyoruz. Bunun üzerine bizim ülke olarak tarımsal üretimde kapasitemizi artırdığımızı görüyoruz. Tüm bunlar gıda fiyatlarında bir gerilemeyi beraberinde getiriyor.” ifadelerini kullandı.

30'DAN FAZLA ÜRÜNDE İNDİRİM

Gıda fiyatlarında indirimlerin başlayacağını söyleyen Bakan Nureddin Nebati, “Şimdi Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gıda fiyatlarının düşmesi için yeni bir adımı daha atıyoruz. Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 15 Ağustos Pazartesi itibariyle 30’dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına geçiş yapılıyor. Vatandaşlarımızın harcamalarında fiyat gerilemeleri meydana gelecektir.” şeklinde konuştu.

BİM, A101, ŞOK İNDİRİM YAPACAK MI?

Zincir marketlere de indirim çağrısı yapan Bakan Nureddin Nebati, “Biz bu adımı vatandaşlarımızın yanında olduğumuz için attık. Ancak sadece Tarım Kredi Kooperatif marketler yetmez. Bu yapılacak indirimler diğer zincir marketler tarafından da takip edilmelidir. Fiyat etiketlerine bunun olumlu yansımasını bekliyoruz. Fiyat takip sistemimizle gelişmeleri anlık olarak izliyoruz.” dedi.