Ons ve gram altın için haftanın ilk fiyatları geldi!

Altın fiyatlarının yeni haftaya nasıl başladığı merak ediliyor. Altın piyasasında son fiyat gelişmeleri neler? Ons ve gram altın fiyatı ne kadar oldu?

Ons ve gram altın için haftanın ilk fiyatları geldi!

Altın yatırımcıları altın piyasasındaki fiyat hareketlerini takip etmeyi sürdürüyorlar. Son dönemlerde oldukça hareketli günlere sahne olan altın piyasasında yatırımcılar fiyatları takip etmekte zorlanıyorlar. Altın piyasasında net bir yön belirlenememiş olması karamsarlık yaratsa da gelen veri akışları altın piyasasına destek oluyor. Özellikle ABD enflasyonundaki olumlu gelişmeler altın fiyatlarının yükselişini destekliyor.

FED FAİZ KARARI BEKLENİYOR!

FED’in alacağı faiz kararı altın piyasasında belirleyici olacak. FED toplantılarının takvimine göre Ocak ayında bir faiz kararı alınmayacak. Ancak 1 Şubat’ta FED’in yeni faiz kararı belli olacak. Altın piyasası da o karara göre pozisyon almaya başladı. FED’in 50 baz puanlık faiz artırımını masadan kaldırması altın fiyatlarını yükseltmişti. Yeni faiz kararında 25 baz puan şeklinde bir güncelleme olması halinde altın piyasası net bir rahatlama yaşayarak FED ve faiz baskısından bir miktar kurtulabilme alanı bulacak.

ONS ALTIN FİYATINDA SON DURUM!

Ons altının fiyatının ne kadar olduğu merak ediliyor. Ons altın oldukça geniş bir bant aralığında hareket ediyor olsa da 1.930 dolar sınırına yaklaştı. 1.928 dolar seviyesinde işlem gören ons altın için bugünkü fiyat hareketinin ne olacağı merak ediliyor. Kar satışlarının gelmesi durumunda ons altında geri çekilmeler olabilecek. Ancak ons altın bir destek bulması halinde 1.950 dolar seviyesine doğru hareket edebilecek. Bundan dolayı piyasalar bugün çok büyük bir dikkatle takip edilecek.

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Gram altın için fiyatın ne kadar olduğu da merak konusu oluyor. Dolar kurundan da destek alan gram altın şu anda 1.164 TL’den işlem görmeyi sürdürüyor. Ons altın fiyat değişimlerine göre gram altında da hareketlilik yaşanacak. Kuyumcuların gram altın fiyatının ise 1.187 TL olduğu bildirildi.

SONRAKİ HABER