Pazartesi giden ucuza alacak, Tarım Kredi Market indirime girecek ürünler listesi açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan indirim açıklaması sonrası gözler Tarım Kredi Marketler tarafından yapılacak açıklamaya çevrilmişti. Yapılan açıklama ile indirime girecek ürünler listesi duyuruldu. İşte o indirimler ve fiyat listesi...
Pazartesi giden ucuza alacak, Tarım Kredi Market indirime girecek ürünler listesi açıklandı!

Tarım Kredi Market tarafından satışa sunulan ürünlere beklenen indirim açıklaması geldi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafında yapılan yazılı açıklama ile hem büyük indirim tarihi duyuruldu hem de indirimli ürünler için uygulanacak olan rakamlar ilan edildi. 

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan konuşma ile Tarım Kredi Marketler zincirine talimat verildiği, kar amacı ile kurulmadığı ve vatandaşa ucuz gıda ürünlerini ulaştırması gereken kurumun pek çok üründe indirime gideceği ilan edilmişti. Yapılan açıklamada 40 üründe indirime gidileceği ilan edildi. 

TARIM KREDİ MARKET İNDİRİMLİ ÜRÜNLER LİSTESİ 15 AĞUSTOS 2022 YAYIMLANDI! 

Yapılan açıklama ile 15 Ağustos 2022 Pazartesi gününden itibaren indirime girecek olan ürünler makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi olarak açıklandı. 

TARIM KREDİ MARKET İNDİRİME GİRECEK 40 ÜRÜN HANGİSİ, HANGİ ÜRÜNE NE KADAR İNDİRİM GELECEK?

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım yaptığı açıklamasında "Un fiyatlarımızı yüzde 27 aşağı çektik, ayçiçeği yağında yüzde 11 civarında indirim oldu, tuvalet kağıtlarında yüzde 30’a yakın indirim yaptık. Temel ihtiyaçlarda indirimlerimizi hızlıca yaptık. Bu çalışmamız devam edecek" diyerek diğer marketlerin de indirim yapmak zorunda kalacaklarını söyledi.