QNB Finansbank ihtiyaç kredisi aylık faizinde indirim yaptı!

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faizinde değişiklik yaptığını açıkladı. QNB Finansbank aylık yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi vermeye başladı? QNB Finansbank'ın güncel ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde kaç?

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi aylık faizinde indirim yaptı!

Bankalar müşterilere kullandırdıkları ihtiyaç kredilerinde son dönemlerde yüksek faiz politikası uygulasalar da zaman zaman ihtiyaç kredisi faizlerini düşüren bankalar da oluyor. İhtiyaç kredisi faizinde indirim yapan son banka ise QNB Finansbank oldu.

Türkiye’de vatandaşlar kredi kullanmak istediklerinde bankalarda yüksek faizlerle karşılaşıyorlar. Bankacılık sektöründe bir süredir kredi faizlerinin yüksek oranlarda belirlenmesi şeklinde bir politika hakim olmaya başladı.

BANKALARIN KREDİ FAİZLERİ NEDEN YÜKSEK?

Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 14 olarak açıkladığı Türkiye’de bankaların kredi faizleri oldukça yüksek olabiliyor. Kamu bankaları dışında kalan bankaların tamamı yüksek faiz politikası uyguluyorlar. Bankacılık sektörü tarafından yapılan değerlendirmelere göre bankalar yüksek maliyetlerle elde ettikleri kaynakları müşterilere düşük maliyetle kredi olarak dağıtamıyorlar. Bundan dolayı da kredi faizlerindeki yükselişler meydana geliyor. Buna ek olarak TL’ye duyulan güvensizlik de TL cinsinden kullanılan kredilerin faizlerinin yüksek seviyelerde belirlenmesine neden oluyor.

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİNİ İNDİRDİ!

Türkiye’nin önemli özel bankalarından birisi olan QNB Finansbank uzun yıllardır faaliyette bulunan finansal kuruluşlar arasında yer alıyor. Ekonomik kriz öncesine kadar QNB Finansbank’ın ihtiyaç kredisi faizleri piyasanın en düşük faiz oranlarından birisi oluyordu. Hatta kamu bankaları dahi QNB Finansbank’ın müşterilerine uyguladığı ihtiyaç kredisi faiz oranından kredi veremiyorlardı. Lakin ekonomik kriz ile beraber tüm düzen tamamen değişti ve QNB Finansbank da ihtiyaç kredisi faizini yükseltmek zorunda kaldı.

Kısa bir süre öncesine kadar QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyasında müşterilere aylık yüzde 2,09 oranında faiz uyguluyordu. İhtiyaç kredisi kampanyasında değişikliğe giden QNB Finansbank faiz indirimine gitti. Bankanın yaptığı açıklamaya göre müşterilere artık QNB Finansbank tarafından kullandırılan ihtiyaç kredilerinde aylık yüzde 1,95 oranında faiz uygulanmaya başlandı.

HANGİ ŞARTLARDA İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANILABİLİR?

Qnb Finansbank’ın ihtiyaç kredisi kampanyasına dair bazı ayrıntılar merak ediliyor. Bankadan verilen bilgilere göre kademeli vadeler eşliğinde ihtiyaç kredisi çekilebiliyor. Müşteriler 50 Bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vade, 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasındaki ihtiyaç kredilerini 24 aya kadar vade ve 100 Bin TL’nin üzerindeki ihtiyaç kredilerini 12 aya kadar vade ile kullanabiliyorlar.