Resmi Gazete'de bugün yayımlandı, sıfır faizli kredi kapsamına alındı! Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi faizsiz destek kredisi verecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile yeni bir faizsiz kredi destek paketi devreye alındı. Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası faizsiz kredi kimlere verilecek, başvuru şartları neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı:  Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi faizsiz kredi verecek

18 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı kapsamında yeni bir destek kredisi daha açıklandı. T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 5972) kapsamında düşük faizli yatırım ve faizsiz işletme kredisi verileceği ilan edildi. 

Yayımlanan karar kapsamında bir son dakika açıklaması da Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci tarafından yapıldı. Bakan Kirişçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imza sonrasında 10 milyon liraya kadar faizsiz kredi verileceğini duyurdu. İşte o kritik karar ve Bakan Kirişçi'nin açıklamaları... 

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 5972)

Faizsiz kredi kullandırımına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı 18 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu karar bugünden itibaren kullanılacak ve kapsam içerisine giren tüm krediler için uygulamaya alınacak. 

Resmi Gazete'de bugün yayımlandı, sıfır faizli kredi kapsamına alındı! Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi faizsiz destek kredisi verecek

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi üzerinden yapılan kredi başvuruları için geçerli kabul edilecek olan karar ile 10 milyon liraya kadar olan krediler için devlet desteği sağlanacak. 

Resmi Gazete'de bugün yayımlandı, sıfır faizli kredi kapsamına alındı! Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi faizsiz destek kredisi verecek - Resim : 2

BAKAN KİRİŞÇİ'DEN SON DAKİKA FAİZSİZ KREDİ AÇIKLAMASI! SIFIR FAİZLİ DESTEK KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yayımlayan Tarım ve Ormancılık Bakanı Vahit Kirişçi "Tarımsal sulama birliklerimiz ve tarımsal üreticilerimizin kullandıkları tarımsal elektrik bedelinin tamamı 10 milyon TL'ye kadar T.C Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla kullandırılabilecek şekilde sıfır faizli kredi kapsamına alındı" diyerek söz konusu kampanyayı duyurdu. 

Düzenlenecek olan faizsiz kredi kampanyası ile tarımsal elektrik bedelinin tamamı ya da 10 milyon liraya kadar olan bedeli için Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden sıfır faizli kredi verilecek. Kampanyanın başvuru şartları ve tarihi hakkında iki kurumun önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapması bekleniyor.