Rüzgar tersten esince altın fiyatları geriledi!

Altın piyasasında yeni fiyatlar merak ediliyor. Arkasına rüzgarı alan altının yükseliş trendi kesildi ve geri çekilmeler başladı. Altın fiyatlarında son durum ne?

Rüzgar tersten esince altın fiyatları geriledi!

Altın piyasasında son günlerde gerçekleşen fiyat yükselişleri çok büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Ancak dün gece altın fiyatlarında bir gerileme meydana geldi. Bu gerilemenin neden kaynaklandığı merak edilirken altında son fiyatlar araştırma konusu oluyor. Altın piyasasının günlük yorumları merak edilirken çeşitli detaylar ön plana çıkmaya başladı.

ALTIN PİYASASINDA FED TEDİRGİNLİĞİ

Altın piyasasının üzerinden FED baskısı her ne kadar biraz kalkmış olsa da son günlerde bir tedirginlik yaşanmaya başlandı. FED yeni faiz kararını 1 Şubat’ta açıklayacak. Bu faiz kararının altın piyasasını destekleyecek şekilde 25 baz puan olması bekleniyor. ABD ekonomisinde resesyon endişelerinin artması FED’in bu beklentinin dışında karar alıp almayacağı konusunda endişeye neden oluyor. Bu endişe de altın piyasasını olumsuz etkiliyor. Ancak kesin bir görüntü olmamasından dolayı altın piyasasında çok sert fiyat düşüşleri görülmüyor.

ONS ALTIN GERİLEDİ!

Ons altın için hareketli günler yaşanıyor. Dün 1.942 dolar seviyesini test eden ons altın 1.939 dolar seviyesine geri çekilmiş ve günü de o noktada kapatmıştı. Ancak gece ons altında bir hareketlilik başladı ve sabahın erken saatlerinde ons altın 1.929 dolara kadar düştü. Ardından yeniden toparlanmaya başlayan ons altın şu anda 1.932 dolar seviyesinde işlem görmeyi sürdürüyor.

GRAM ALTINDA ONS ETKİSİ!

Gram altın fiyatında dün 1.173 TL ile rekor kırılmıştı. Ancak ons altında meydana gelen gerilemeler gram altını da etkiledi. Dolar kurunun stabil olmasından dolayı bir etkisi olmazken gram altın 1.165 TL’ye kadar düştükten sonra şu anda 1.167 TL seviyesinden işlem görmeyi sürdürüyor. Fiziki altın piyasasının Türkiye’de kalbinin attığı yer olan Kapalıçarşı’da ise gram altın 1.189 TL’den işlem görmeyi sürdürüyor.

SONRAKİ HABER