Selçuk Geçer'den Kabus Senaryosu! 300 Baz Faiz İndirimiyle Eyvah Bir Gece Dolar 30 TL

Dolar kuru hakkında yaptığı değerledirmeler ile dikkat çeken Selçuk Geçer, son videosunda Merkez Bankası'nın 300 baz faiz indirimi yapacağını, dolar kurunun 20 TL'ye çıkacağını söyledi.
Selçuk Geçer'den Kabus Senaryosu! 300 Baz Faiz İndirimiyle Eyvah Bir Gece Dolar 30 TL

Piyasalara dair değerlendirmeleri ile basında sık sık yer alan Selçuk Geçer yeni bir dolar videosu yayımladı. Geçer dolar kurunda henüz kırılma yaşanmadığını iddia ederek esas şokun 15 TL, 20 TL seviyelerinde yaşanacağını öne sürdü. Geçer değerlendirmesinde ayrıca 20 TL'lerin kömik rakamlar olacağını ve doların 30 TL'ye çıkacağını söyledi.

"ESAS ŞOKU YAŞAMADI DOLAR 30 TL OLACAK"

Geçer kendi sosyal medya hesabında paylaştığı videosunda, Türkiye'nin imzaladığı swap anlaşmalarına değindi. Katar ile imzalanan anlaşmasının süresinin uzatıldığını söyleyen Geçer, Kore ile imzalanan anlaşmada ise 5 aydır para gelmediğini aktardı. Türkiye'ye gelişmiş ülkeler para vermediği, ABD'nin bile Türkiye'ye dolar sağlamadığını söyledi.

Türkiye'nin kredi notlarında düştüğü ifade edlirken bu gelişmelerin tamamının ekonomide çıkmaz olduğunun göstergesi olduğu belirtildi. Tüm bunların dolarda yükselme nedeni olduğunu da sözlerine ekleyen Selçuk Geçer, can sıkıcı günlerin bizi beklediğini söyledi.

Selçuk Geçer'den Kabus Senaryosu! 300 Baz Faiz İndirimiyle Eyvah Bir Gece Dolar 30 TL

300 BAZ PUAN FAİZ İNDİRİMİ İDDİASI

Selçuk Geçer, Merkez Bankası'nın Aralık 2021 PPK ve Ocak 2022 PPK toplantılarında 300 baz puanlık faiz indirimi kararı alacağını da öne sürerek doların yükseleceğini aktardı.

Dolar ile ilgili tahminlerinde Geçer "Bugün dolar 13,80'den 13,70 olduğunda 'dolar düştü' diyenler var. Dolar düşmeyecek, düşmesi mümkün değil. Yükselmeye devam edecek. Türkiye'nin dış borcu artıyor. Ödemeler dengesi bozuluyor. Doların düşeceğini iddia edenler var. Doların bu seviyelere kalması mümkün değil. Dolar şu anda taban yapıyor. Birileri 14 TL'yi geçirmeyecek diyor. Aynı kişiler 10 TL'yi 11 TL'yi 13 TL'yi geçmez diyordu." ifadelerini kullandı.

Selçuk Geçer'den Kabus Senaryosu! 300 Baz Faiz İndirimiyle Eyvah Bir Gece Dolar 30 TL

20 TL KOMİK KALACAK DEDİ

Videonun devamında doların Türk Lirası karşısında ne kadar daha yükseleceğine ilişkin rakam veren Selçuk Geçer "Türkiye'de bu uygulamalar devam ederse, 15 TL'ler 20 TL'ler çok komik rakamlar olacak. Döviz daha kırılma yaşamadı. Kırıldığı gün biz esas şoku yaşayacağız. Bir sabah kalkacağız "Eyvah dolar 30 TL olmuş" diyeceğiz." analizinde bulundu.

Dolar kurunun bu denli yükselmesiyle birlikte ev ve araba fiyatlarının 3'e katlanacağını öne süren Geçer ekmeğin fiyatının bile fırlayacağını öne sürdü.

EDİTÖR NOTU: Dolar kuru ile ilgili değerlendirmeler, tahminler sadece haber amacı ile paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.