Serbest piyasa fındık fiyatları yükselişe geçti! Bugün Giresun Ordu Trabzon Fiskobirlik fındık fiyatı kaç TL, ne kadar oldu?

Fındık fiyatları yönünü yeniden yukarıya çevirdi. Son 2 aydır adeta aynı fiyata sabitlenen ve değişmeyen fındık fiyatları sonunda bu direnç hareketini kırdı ve yükselişe başladı. Güncel fındık fiyatları listesi açıklandı.

Serbest piyasa fındık fiyatları yükselişe geçti! Bugün Giresun Ordu Trabzon fındık fiyatı kaç TL?

Serbest piyasa fındık fiyatları yükselişe geçti! Bugün Giresun Ordu Trabzon Fiskobirlik fındık fiyatı kaç TL, ne kadar oldu? Fındık üreticileri tarafından yakından takip edilen fındık fiyatları için sonunda beklenen yükseliş hareketi başladı. Son 2 aylık periyodda sabit olarak kalan ve fiyatı değişmeyen fındık fiyatları sonunda yönünü yeniden yukarıya çevirmişti.

Yaşadığı yükseliş ile 47 lira seviyesine kadar yükselen fındık fiyatları bu seviyeyi test ettikten sonra ise ne yazık ki adeta bu rakamda takılı kalmış ve sert bir dirençle karşılaşmıştı. Sonunda bu seviyeyi kırmayı başaran fındığın KG fiyatı 1,5 liralık yükseliş göstermeyi başardı. İşte fındık fiyatlarında son durum.. 

GÜNCEL FINDIK FİYATLARINDA SON DURUM NE, FINDIĞIN KG FİYATI NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Fındık fiyatları dalgalı olarak seyretmeye devam ederken 47 TL seviyesini gören fındığın KG fiyatı sonrasında ise büyük bir direnç noktası engeline takılmıştı. Yaklaşık 2 aydır bu seviyede takılı kalan fındık fiyatı 45 liraya kadar düşerken sonrasında ise beklenen yükseliş hareketi sonunda geldi. Fındığın KG fiyatı serbest piyasada yaşadığı yükselişin etkisi ile 48 TL bandını aşarak 48,5 TL seviyesini gördü. 

Yaşanan dalgalanmayı değerlendiren Giresun Fındık Pazarı esnafı Mustafa Kankaya "Bugün itibarıyla serbest piyasada Giresun kalite 48 ila 48.5 TL arasında, levant kaliteyi ve sivri fındığı ise 43 TL'den alıyoruz. Sezona 47 liradan başlayan fındık fiyatı bir ara 45 TL'ye kadar gerilemişti.

Ancak yaklaşık 2 aydır 47 lira seviyelerinde sabitlenen fındık fiyatında son 1 gündür yukarı doğru bir kıpırdama oldu. Şuanda 1 ila 1.5 TL arasında bir yükselişle 48 TL'nin üzerinde alıcı buluyor. Giresun kalite fındık 48.5 TL'den alınırken, levan kalite ve sivri fındık ise 43 TL civarında" diyerek güncel fındık fiyatlarını duyurdu ve yükseliş yaşandığını dile getirdi. Bazı üreticiler ise ellerinde bulunan fındığı tutmaya devam edeceklerini ve 50 TL seviyesi görülene kadar satışı erteleyeceklerini dile getirdiler. 

SONRAKİ HABER