Sıcak haber: Kabineden kallavi promosyon sürprizi! Memur ve emekliye maaş promosyonu için Cumhurbaşkanı jesti müjdesi mi geliyor?

Son dönemin en çok konuşulan konuları arasında yer alan maaş promosyonu ödemeleri için bugün kabine toplantısı sonrası yapılacak açıklama heyecan yarattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşması ile memur ve emeklilere maaş promosyonu müjdesi mi verecek?

Memur ve emekliye maaş promosyonu için Cumhurbaşkanı jesti müjdesi mi geliyor?

Milyonlarca emekli ve memur son dönemde maaş promosyonu konusunda yaşanan gelişmeleri ve son dakika haberleri lie duyuruları yakından takip ediyordu. Bankaların 3 sene boyunca maaşlarını kendi bankalarından alma sözü veren emekli ve memur çalışanlara ödedikleri promosyon rakamları tartışma konusu oluşturmuştu. 

Bankaların resmi kurumlar için rakamı 50 bin liraya kadar çıkartmaları ancak emekli maaş promosyonu için en yüksek rakamı 8 bin TL ile sınırlı tutmaları, resmi kurumlar arasında da ödenen rakamlar arasında büyük farklar oluşması hem memurların hem de emeklilerin rahatsızlık duyması ve şikayetçi olmasına neden olmuştu. 

KABİNEDEN BUGÜN YENİ PROMOSYON MÜJDESİ Mİ ÇIKACAK?

2 haftalık aradan sonra Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplantı kararı alırken yapılacak olan kabine toplantısında masada olan konular gündemde sıcak gelişmeler yaşanmasına neden oldu. Kabine bugün son derece yoğun bir gündemle toplanırken masadaki en önemli konulardan biride maaş promosyonu olarak öne çıktı. 

Sıcak haber: Kabineden kallavi promosyon sürprizi! Memur ve emekliye maaş promosyonu için Cumhurbaşkanı jesti müjdesi mi geliyor?

EN YÜKSEK EMEKLİ MAAŞI PROMOSYONU VEREN BANKALAR HANGİLERİ, PROMOSYON ÖDEMESİ EN YÜKSEK HANGİ BANKADA 2022?

Emekliye maaş promosyonu konusunda Eylül ayında yapılan güncelleme ile en yüksek promosyon veren banka TEB olmuş, TEB tarafından yapılan düzenleme ile ek koşulsuz, net promosyon tutarı 8 bin TL'ye yükseltilmişti. Emekli yakınını getirene ek promosyon sözü ile 10 emekli müşterisi getiren emeklilere artı 2 bin 500 TL ödeme ile bu rakam bazı bankalarda 10 bin liraya kadar yükselmişti. 

Sıcak haber: Kabineden kallavi promosyon sürprizi! Memur ve emekliye maaş promosyonu için Cumhurbaşkanı jesti müjdesi mi geliyor? - Resim : 2

KABİNEDEN YENİ PROMOSYON MÜJDESİ GELECEK Mİ, EMEKLİ VE MEMUR PROMOSYONU ÖDEMELERİ ARTACAK MI, YÜKSELİR Mİ?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında masada ekonomiye ilişkin çok sayıda önemli konular yer alacak. Memur maaş promosyonu bunlar arasında en önemlilerinden biri olarak ilk sırada yer alırken yine TOKİ tarafından 13 Eylül tarihinde duyurulacak olan 150 bin sosyal konut projesi bunlardan biri olarak öne çıkıyor. 

 Tarım Kredi Marketlerde yapılan indirimler, gıda fiyatları, enflasyonu düşürmek için alınacak olan rakamlar ve maaş promosyonu da kabine sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan açıklamalar arasında yer alıyor. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ile memur maaş promosyonu konusunun kabine gündeminde yer aldığı, promosyonların güncellenmesi konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından talimat verildiği belirtiliyor. Bu noktada kamu bankaları devreye girerek rakamları yükseltecek, rekabet içerisinde yer almak zorunda kalacak olan özel bankalarda kendi rakamlarını peş peşe duyuracak.