Son indirim sonrası Petrol Ofisi, OPET, Shell istasyonlarında motorin fiyatları!

Akaryakıtta beklenen indirim gerçekleşti. Motorine yapılacağı söylenen indirim pompa fiyatlarına yansıtıldı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir’de motorin fiyatları ne kadar oldu? İşte Petrol Ofisi, OPET ve Shell istasyonlarında güncel motorin fiyatları...

Son indirim sonrası Petrol Ofisi, OPET, Shell istasyonlarında motorin fiyatları!

Küresel petrol piyasalarında meydana gelen fiyat gerilemeleri Türkiye’ye akaryakıt indirimi olarak yansıyor. Son olarak motorin için indirim açıklanmıştı. Gece yarısı itibariyle Türkiye’de motorin fiyatlarında değişikliğe gidildi. Yapılan indirim pompa fiyatlarına yansıtılırken motorin bir miktar daha ucuzlamış oldu.

YENİ İNDİRİM OLACAK MI?

Akaryakıtta yeni indirimler de beklenti haline dönüştü. Petrol fiyatlarında gerilemeler devam ediyor. Düşen fiyatlardan dolayı Türkiye’de akaryakıt maliyetleri de değişiyor. Son olarak motorine 1,76 TL tutarından indirim yapıldı ve bu fiyatlar pompa fiyatlarına yansıtıldı. Şimdi ise araç sahipleri benzin indirimi beklemeye başladılar. Benzin fiyatlarına dair şu anda açıklanan bir indirim bulunmuyor. Ancak benzin fiyatlarında da tıpkı motorinde olduğu gibi 1 TL’yi geçen indirimin bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

AKARYAKIT İSTASYONLARINDA NEDEN FİYATLAR FARKLI?

Akaryakıt şirketlerinde standart bir fiyatlama takip edilemiyor. Türkiye’de her şirket ayrı bir fiyattan akaryakıt satışı yapıyor. Bunun sebebi ise araç sahiplerince oldukça merak ediliyor. EPDK tarafından akaryakıtta tavan fiyatlar açıklanıyor. Bu tavan fiyatın üzerine çıkılamıyor. Fiyat içerisinde ise bayi karı ile akaryakıt şirketinin karı da yer alıyor. Bu kar miktarını düşük tutan firmalar daha ucuz fiyattan akaryakıt satışı yapabiliyorlar.

PETROL OFİSİ, OPET, SHELL İSTASYONLARINDA MOTORİN FİYATLARI!

Petrol Ofisi tarafından yapılan fiyat güncellemesine göre motorinin litre fiyatı İstanbul’da 23,13 TL, Ankara’da 23,22 TL ve İzmir’de 23,26 TL oldu.

OPET istasyonlarında motorinin litre fiyatı İstanbul’da 23,14 TL, Ankara’da 23,23 TL ve İzmir’de 23,25 TL oldu.

Shell istasyonlarında motorinin litre fiyatı İstanbul’da 23,12 TL, Ankara’da 23,21 TL ve İzmir’de 23,23 TL oldu.