SSK ve Bağkurlular Halen Şansınız Var! Krediyle Emeklilik Fırsatını Kaçırmayın

SSK ve Bağkur kapsamında olan vatandaşlar için son yapılandırma krediyle emeklilik fırsatı sunuyor. Halkbank ise sağlanacak kredinin detaylarını açıkladı.
SSK ve Bağkurlular Halen Şansınız Var! Krediyle Emeklilik Fırsatını Kaçırmayın

SSK ve Bağkur kapsamında emeklilik bekleyen vatandaşlar için yeni bir yapılandırma adımı geldi. Yılın ilk aylarında sağlanan yapılandırma imkanının sona ermesinin ardından başlatılan ikinci şans ile emekli olamayanlara krediyle emeklilik hakkı sağlanıyor. ,

HALKBANK'TAN KREDİYLE EMEKLİLİK İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme kapsamında kamu borçlarının yapılandırma süreci devam ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'na olan borçlarda yapılandırma süreci kapsamında yer alıyor. Sağlanan yapılandırma hakkı ile vatandaşlar SGK'ya olan prim borçlarını yapılandırabilecekler.

SSK ve Bağkurlular Halen Şansınız Var! Krediyle Emeklilik Fırsatını Kaçırmayın

SGK Prim Borçlarını Yapılandırmak Ne Sağlayacak?

SSK Bağkur yani 4A ve 4B kapsamında çalışan vatandaşlar gün ve yaş şartını sağlamış ancak prim eksiği nedeniyle emekli olamıyorlarsa yeni yapılandırma emeklilik olanağı sağlıyor. Devlet yeni yapılandırma kapsamında emekli olamayanlara prim borçlarını yapılandırma fırsatı sunuyor. Öyle ki borçların yapılandırılmasıyla binlerce TL'lik indirim söz konusu oluyor. Bunun dışında SGK'nın imzaladığı anlaşma kapsamında Halkbank'ta borcu olan ancak ödemeyecek durumda bulunan vatandaşlara emekli olabilmeleri adına kredi sağlıyor. Kredi kullanımlarında müşterilere çok özel olanaklar sağlanırken geri ödeme sürecinde de ek avantajlar veriliyor.

KREDİYLE EMEKLİLİK BAŞVURULARI BANKAYA DEĞİL SGK'YA

Halkbank tarafından sağlanacağı açıklanan emeklilik kredisi için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını doğrudan bankaya yapmayacaklar. Başvuruların ilk adımı SGK olacak. Emeklilik için prim eksiği olanlar önce SGK'ya giderek emekli olabilir yazısı alacaklar. Alınan yazı ile bilrikte Halkbank şubesine gidecek olanlar emeklilik kredisi için başvurularını yapacaklar. Emeklilik kredisi başvuruları her il ve ilçede yer alan Halkbank şubesinden yapılabilir.

SSK ve Bağkurlular Halen Şansınız Var! Krediyle Emeklilik Fırsatını Kaçırmayın

HALKBANK'IN SUNDUĞU EMEKLİLİK KREDİSİ OLANAKLARI NELER?

Halkbank resmi sitesinden yapmış olduğu bir açıklama ile emeklilik kredisinin sağlanış amacına ve müşterilere sunulacak imkanlara dair bilgi verdi.

Banka sitesinden emeklilik kredisi kullanacaklar için yayımladığ bilgilendirme mesajında "“SGK Emeklilik Kredisi” ile emekli olabilme fırsatı Halkbank’ta sizi bekliyor. 5510 sayılı Kanun 4/a - 4/b kapsamında bulunan, emeklilik/yaşlılık aylığına hak kazanmış ancak, birikmiş prim borçları nedeniyle yaşlılık aylığı/emeklilik maaşı bağlanamayan kişilerin, prim borçlarını ödeyerek emekliliğe hak kazanabilmeleri için SGK Emeklilik Kredisi hizmete sunulmuştur." bilgisini verdi.

SGK Halkbank Emeklilik Kredisi Özellikleri

Aylık faiz oranı: Yüzde 1.55 olarak uygulanacak.

Geri ödeme süreci: En fazla 36 ay vade yapılacak.

Ödeme seçenekleri: Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, 3 aya kadar ödemesiz seçeneklerden biri kullanılabilecek.