Tahminleri fırtına koparan Selçuk Geçer bu sefer kendisini bile aştı doların 35 TL olacağı tarihi açıkladı

Yapmış olduğu yüksek tutarlı dolar kuru tahminleri ile adını duyuran Selçuk Geçer yeni dolar kuru tahmini ile bir kere daha finansal piyasaları salladı. Selçuk Geçer dolar kurunun 35 TL seviyesini göreceğini iddia etti. Selçuk Geçer son dolar kuru ve altın fiyatları tahmini belli oldu.

Tahminleri fırtına koparan Selçuk Geçer kendisini bile aştı doların 35 TL olacağı tarihi açıkladı

Dünyada baş gösteren ekonomik dalgalanma küresel piyasalarda büyük sarsıntılara neden olurken Merkez Bankaları faiz artırımı yapmaya başlamıştı. Başta Amerika Merkez Bankası FED ve Avrupa Birliği Merkez Bankası ECB olmak üzere pek çok ülkenin Merkez Bankası yükselen enflasyon rakamları ile baş edebilmek adına faiz artırırken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile büyüme rakamlarını desteklemek adına faiz indirimi yapma kararını almıştı. 

Türkiye ne yazık ki enflasyon rakamlarının en çok yükseldiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alırken dolar kurunda da sert yükseliş yaşanmıştı. Ekonomide yaşanan son durumu değerlendiren Selçuk Geçer yeni dolar kuru tahmini ve altın yorumları ile büyük yankı uyandırdı. İşte fırtınalar yaratan o dolar yorumu ve tahmini! 

SELÇUK GEÇER DOLAR YORUMU SON DAKİKA: 1 DOLAR 35 TL OLUR MU?

Sosyal medya kanalından yeni video yayımlayan Selçuk Geçer "Dolarda, Euro'da ikisi de yükselecek ve Türk Lirası karşısında değer kazanacak. Hatta belki Euro daha çok değer kazanacak. Ne yazık ki önümüzdeki günlerde TL'de çok büyük kırılmalar görüleceğiz. 

Tahminleri fırtına koparan Selçuk Geçer bu sefer kendisini bile aştı doların 35 TL olacağı tarihi açıkladı

35 liraya mı? Evet, 35 liraya giden bir dolar kuru göreceğiz. Dünyada Euro dolar kuruna karşı yükselecek ancak Türkiye'de Türk Lirası dolara karşı değer kaybedecek ve 35 lirayı görecek. Bu bugünde olabilir, yarın da olabilir, 3 ay sonra da olabilir. Ama o kadar büyük bir kırılganlık içerisindeyiz ki bugün de yarında olsa bu olacak. Buna göre önlemimizi almamız lazım" diyerek dolar kurunun 35 TL olacağını duyurdu. 

Tahminleri fırtına koparan Selçuk Geçer bu sefer kendisini bile aştı doların 35 TL olacağı tarihi açıkladı - Resim : 2

DOLAR KURUNDA SON DURUM NE, 2022 YIL SONU DOLAR TAHMİNİ NE KADAR, KAÇ TL?

 Dolar kuru geride kalan 18,62 TL seviyesinden kapatırken yükselişini sürdürdü. Merkez Bankası tarafından önümüzdeki Perşembe günü Kasım ayının faiz kararını açıklayacak. Merkezin bu toplantısında 150 baz puanı faiz indirimi yapması beklenirken 10,50 seviyesinden faizin tek haneli rakama düşürülmesi ve yüzde 9 seviyesine çekmesi bekleniyor. Bu kararın çıkmasının ardından dolar kurunda yükselişin devam edebileceği belirtiliyor. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir, Selçuk Geçer tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

SONRAKİ HABER