Tarım Kredi Market sıradaki indirimi açıkladı: Kırmızı et fiyatları düşecek! TK Marketler kıyma, kuşbaşı et, kuzu eti yeni fiyat listesi

Tarım Kredi Market yeni fiyat listesi ile indirimlerine devam ederken yeni indirim gelecek gıda ürünleri kırmızı et ürünleri olarak ilan edildi. Tarım Kredi Kooperatifi et ürünleri için fiyat listesini açıkladı! Tarım kredi marketleri fiyat listesi ve indirimli ürünler...

Kırmızı et fiyatları düşecek! TK Marketler kıyma, kuşbaşı et, kuzu eti yeni fiyat listesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla Tarım Kredi Marketler'de pek çok üründe indirim yapılacağı duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklaması ile Tarım Kredi marketlerin kar etmek amacı ile kurulmadığı belirtilerek maliyetine satış yapmaları yönünde talimat vermişti. 

Yapılan açıklamalar sonrasında Tarım Kredi Marketler zincirinde 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü itibari ile 40 üründe indirimli fiyatlar ile satışlar başlamıştı. Yapılan açıklama ile indirimli ürünler makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ay çiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi olarak sıralanmıştı. Yeni indirim gelecek ürünler ise kırmızı et grubu olarak duyuruldu. 

TARIM KREDİ MARKETLERDE SARI ETİKETLİ ÜRÜNLER KAPIŞILDI! 

Dün yurt genelinde yer alan 1400 Tarım Kredi Market şubesine son derece yoğun bir gün geçirildi. Bazı marketlerin önünde uzun kuyruklar oluştuğu görülürken vatandaş ucuz fiyatlarla satılan ürünleri adeta kapıştı. 

Tarım Kredi Market sıradaki indirimi açıkladı: Kırmızı et fiyatları düşecek! TK Marketler kıyma, kuşbaşı et, kuzu eti yeni fiyat listesi

İndirimli olarak satışa sunulan ürünlerde ortalama yüzde 30'a varan indirimler yapıldı. Asıl büyük indirimin ise kırmızı et fiyatlarında yaşanacağı belirtildi. Tarım Kredi Marketler zincirinde Et ve Süt Kurumu üzerinden alınan etlerin yaklaşık yüzde 35'lik bir indirim ile satılacağı duyuruldu. 

Tarım Kredi Market sıradaki indirimi açıkladı: Kırmızı et fiyatları düşecek! TK Marketler kıyma, kuşbaşı et, kuzu eti yeni fiyat listesi - Resim : 2

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ KIRMIZI ET FİYATLARI: TARIM KREDİ MARKETLER KIYMA, KUŞBAŞI ET, KUZU ETİ KG SATIŞ FİYATI KAÇ TL, NE KADAR?

Et ve Süt Kurumu üzerinden alınacak olan etlerin kasap reyonu bulunan Tarım Kredi Marketler üzerinden yüzde 35 indirimle satılacağı ilan edildi. Ancak fiyat listesi henüz ilan edilmedi. Söz konusu satışların kasap reyonlarındaki çalışmaların tamamlanması ile bu hafta içerisinde başlayacağı belirtildi.