TEB'den emekli maaş promosyonuna Eylül zammı! Maaş promosyonu kaç TL'ye çıktı?

Emekli maaş promosyonu kampanyalarına yeni güncellemeler gelmeye başladı. Emekli maaş promosyonlarına zam yapan ilk banka TEB oldu. Peki TEB ne kadar emekli maaş promosyonu ödemesi yapacak?

TEB'den emekli maaş promosyonuna Eylül zammı!

Türkiye’de özel bankalar içerisinde emekli maaş promosyonu ile alakalı olarak yaşanan yarış farklı bir aşamaya geçti. Özel bankaların açıkladıkları kampanyalar bugün itibariyle sona erdiler. Bankaların yeni kampanyaları yarın gün içerisinde duyurmaları bekleniyor. Ancak bankacılık kulislerine bu konuda bazı bilgiler yansımaya başladı. Bazı bankalar emekli maaş promosyonlarına zam yapmayı planlarken bazı bankalar ise promosyon yarışından çekilmeye karar verdiler.

TEB EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONUNU ARTTIRDI

1 Eylül itibariyle geçerli olacak emekli maaş promosyonu kampanyaları ile alakalı olarak ilk adımı TEB’in attığı bildirildi. Yeni bir kampanya hazırlayan TEB emekli maaş promosyonu miktarını arttırdı. Ağustos ayı boyunca emeklilere 5.500 TL’ye varan promosyon ödemesi yapan TEB Eylül ayı için bu tutarı 8.000 TL’ye çıkardı. Henüz resmen açıklanmayan bu kampanyanın duyurusunun 1 Eylül’de yapılacağı banka tarafından bildirildi.

TEB’in yeni emekli maaş promosyonu tarifelerine göre emekli maaşları 1.500 TL’ye kadar olanlara 5.500 TL, emekli maaşı 1.500 TL ile 2.500 TL arasında olanlara 6.750 TL ve emekli maaşları 2.500 TL’nin üzerinde olanlara 8.000 TL maaş promosyonu ödemesi yapılacak. Bu promosyon tarifesi 1 Eylül’den itibaren geçerli olacak ve maaşlarını TEB’e taşıyarak 3 yıl boyunca başka bankaya geçmeme sözü veren emekliler bu promosyon ödemelerini alma hakkı elde edecekler.

PROMOSYON YARIŞINDAN VAZGEÇİYORLAR!

Emekli maaş promosyonlarına dair bankalar kampanyalarını güncellemek için mesaiye başladılar. Ancak bazı bankalardan hiç de iç açıcı bilgiler gelmiyor. Oluşan yoğun talepten dolayı şu anda yüksek miktarlı emekli maaş promosyonu veren bir bankanın Eylül ayında bu promosyon tutarlarını yarı yarıya düşürme kararı aldığı bildirildi. Şu anda 7.000 TL ödeme yapan bankanın yeni tarifesinin 3.500 TL olacağı belirtildi.