TEB'den satılık çok ucuz ikinci el araçlar! 60 Bin TL'ye, 75 Bin TL'ye satılık 2014 model arabalar!

Otomobil satın almak isteyenlere TEB tarafından çok önemli bir fırsat veriliyor. TEB ikinci el otomobilleri piyasanın çok altında fiyatlarla satışa çıkardı. İşte TEB’in satılık ikinci el araçları...

TEB'den satılık çok ucuz ikinci el araçlar! 60 Bin TL'ye, 75 Bin TL'ye satılık 2014 model arabalar!

Otomobil fiyatlarındaki yükselişler araç satın almak isteyenlerin karşısındaki en büyük engel olmaya devam ediyor. Araç satın almak isteyenlerin sıfır kilometre otomobil fiyatlarını karşılayacak bir bütçeleri genellikle olmuyor. Halen daha devam eden arz sorunundan dolayı her modeli bulmak da mümkün olmuyor. Bu da bir piyasa daralmasına neden oluyor.

İKİNCİ EL OTOMOBİL PİYASASINDA FİYATLAR OLDUKÇA YÜKSEK

İkinci el otomobil satın almak isteyenler fiyat araştırması yaptıklarında son günlerde yine yüksek fiyat sorunu ile karşılaşıyorlar. Araç fiyatları yükselirken ucuz otomobil ikinci el araç piyasasında dahi kalmadı. Eski model araçların dahi 150 Bin TL’yi bulduğu ikinci el piyasasında uygun fiyatlı araç bulamayanlar alternatif satış yollarına başvuruyorlar. Bu yönde araştırma yapanlar ikinci el otomobillerde fırsat fiyatlarını bulabiliyorlar.

TEB’DEN SATILIK ÇOK UCUZ 2. EL ARAÇLAR

TEB tarafından müşterilere kredi kullandırıldığında müşterinin sahip olduğu otomobillere banka lehine araç rehin tesisi yapılıyor. Banka bu şekilde kendisini güvenceye alırken sorunlu kredi olması durumunda araçlar bankanın sahipliğine geçiyor. Bu araçlar satılarak müşterinin kredi borcu kapatılıyor. TEB de bu durumda olan ikinci el araçları satışa çıkardı. Oldukça uygun fiyatlarla satılan bu ikinci el araçlar için ihaleye katılanlar araçları satın alma hakkı elde edebiliyorlar.

HANGİ ARAÇLAR KAÇ TL FİYATLA SATILIYOR?

TEB tarafından satışa çıkarılan uygun fiyatlı ikinci el araçlar listesinde 4 ayrı otomobil bulunuyor. 2014 model Dacia 1.5 DCI Laureate 4x2 model otomobil 93 Bin TL’lik fiyatla satılıyor. Bu otomobili satın almak için teklif vermek isteyenlerin 27.750 TL tutarındaki teminatı ödemeleri gerekiyor.

2013 model Kia Rio için ise 136.500 TL’lik fiyat belirlendi. Bu otomobili satın almak isteyenlerin 54.600 TL’lik teminat tutarını ödemelerinin ardından teklif verme hakları oluyor.

TEB'den satılık çok ucuz ikinci el araçlar! 60 Bin TL'ye, 75 Bin TL'ye satılık 2014 model arabalar!

2014 model FİAT Linea için ise 75 Bin TL’lik satış fiyatı açıklandı. Bu otomobilin teminat tutarının 30 Bin TL olduğu bildirildi.

2014 model bir başka FİAT Linea için ise 60 Bin TL’lik satış fiyatı belirlendi. 24 Bin TL teminat tutarı ödeyenler bu araç için teklif verebilecekler.