Temmuz 2022 e-Bordro Ne Zaman Yayınlanacak, Zamlı Memur Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Temmuz ayında haziran 2022 enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra memur ve emekli maaşı enflasyon farkının da belli olması ile temmuz 2022 e-bordro ne zaman yayınlanacak, zamlı memur maaşları ne zaman, ayın kaçında yatacak merak ediliyor.

e-Bordro Ne Zaman Yayınlanacak, Zamlı Memur Maaşları Ne Zaman Yatacak?

TÜİK tarafından Haziran 2022 enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve emeklilerin maaş farkları da belli oldu. Enflasyon farkının belli olmasının ardından temmuz ayına ilişkin e-bordro ne zaman yayımlanacak merak ediliyor. Her ay memur maaşlarının ödeme gününden bir gün önce ayın 14'ünde yayınlanan bordro henüz yayınlanmadı. E-Bordro ne zaman yayınlanacak, Temmuz ayı zamlı memur maaşları ne zaman yatırılacak, temmuz maaşlarında %2,5 oranındaki zam eksik mi yatırılacak merak ediliyor.

Memurların yakından takip ettiği Temmuz 2022 ayına ilişkin e-bordro henüz erişime açılmadı. Temmuz ayında açıklanan haziran 2022 enflasyon rakamları ile enflasyon farkı da netleşti. Normalde her ayın 14'ünde maaş gününden bir gün önce yayınlanan e-bordro'nun ne zaman yayınlanacağı araştırılmaya başlandı.

Temmuz 2022 e-Bordro Ne Zaman Yayınlanacak, Zamlı Memur Maaşları Ne Zaman Yatacak?

 E-BORDRO NEDEN YAYINLANMADI, NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Memur ve emeklilerin maaşlarında oluşan enflasyon farkı belli olmasına rağmen e-bordro hala yayınlanmadı. Özellikle öğretmenler e-bordronun neden yayınlanmadığını araştırırken Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuroğlu'ndan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Sosyal medya paylaşımında Kuroğlu “Ek zam olarak verilen %2,5’luk zammın Toplu Sözleşme metni gereği, enflasyon farkı dışında tutulması gerekmekte iken, Temmuz’da memurlarımıza %2,5 eksik zam yapılmıştır. Hürriyetçi Eğitim Sen olarak dava sürecini başlatıyoruz. Üyelerimizin hakkını yedirmemeye and içtik.” ifadelerini kullandı.

Temmuz 2022 e-Bordro Ne Zaman Yayınlanacak, Zamlı Memur Maaşları Ne Zaman Yatacak? - Resim : 2

 MEMURLARIN ZAMLI MAAŞLARI NE ZAMAN YATIRILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında açıklama yaparak temmuz memur maaşlarına ilişkin Temmuz ayı memur maaşları, Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödenecek” demişti. Kurban Bayramı nedeniyle temmuz ayına ilişkin maaş ödemelerinin 8 Temmuz'da yatırılması bekleniyor. Memurlar ve öğretmenler maaşlarını %42 oranında zamlı alacak.