Thodex mağdurları dikkat: Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer yakalandı!

Türkiye'nin en büyük kripto para borsaları arasında yer alana Thodex'in kurucusu olan Fatih Özer Arnavutluk'ta yakalandı. Peki, şimdi ne olacak, Thodex mağdurları para iadesi alabilecek mi?

Thodex mağdurları dikkat: Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer yakalandı!

Türkiye'de kripto para piyasalarında büyük bir deprem yaşanmasına neden olan Thodex vurgunu iddiaları nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkartılan Fatih Özer Arnavutluk'ta ele geçirildi. Türkiye'nin en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Thodex borsasında para çekme sorunları yaşanmaya başlanmış, ilk önce alt bakım çalışmaları yapıldığı iddia edilmiş, ancak sonrasında pek çok kişi parasını çekemediği iddiası ile şikayette bulunmaya başlanmıştı. 

400 bin hesap sahibinin birikim yaptığı ve kripto paralarını tuttuğu Thodex'in kurucusu olan Fatih Özer'in milyonlarca dolarlık kripto para ile Arnavutluk'a kaçtığı iddia edilmişti. İddialar üzerine Fatih Özer ilk yaptığı açıklamasında sitede alt bakım çalışması olduğu ve yurt dışına iş için çıktığı yanıtını vermiş, ancak sonrasında bir daha açıklama yapmamış ve sırra kadem basmıştı. 

FATİH ÖZER YAKALANDI MI, YAKALANIRSA NE OLUR, THODEX MAĞDURLARI PARALARINI GERİ ALABİLİR Mİ?

Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in Arnavutluk'un Vlora kentinde yakalandığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. En az 400 bin mağduru olduğu bilinen Thodex vurgunu sonrası Özer hakkında kırmızı bültenle yakalama emri çıkarılmıştı. 

Thodex mağdurları dikkat: Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer yakalandı!

Özer'in yakalandığı haberleri henüz resmi kurumlar tarafından teyit edilmezken yurda getirilmesi için çalışma başlatıldığı belirtiliyor. Faruk Fatih Özer'in 18 Nisan 2021 tarihinde şirkete ait hacklenme raporu, şirket davalarıyla ilgili dokümanlar, mizan ve bütçeye ilişkin belgeler, karar, pay, genel kurul defterini alarak yurt dışına kaçtığı iddia edilmişti. 400 bin doların mağdur olduğu süreçte Özer'in yanında kaçırdığı paranın ne kadarını harcadığı merak konusu olurken mağdurların para iadesi konusunda da henüz açıklama gelmedi.