Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı! 84 Bin TL'ye Renault Clio, 101 Bin TL'ye Renault Megane!

İkinci el otomobil satın almak isteyenlere Ticaret Bakanlığı'nın satış ilanları çok büyük fiyat avantajı sunmaya devam ediyor. İkinci el otomobiller oldukça düşük fiyatlarla Ticaret Bakanlığı tarafından satışa çıkarıldı.

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı! 84 Bin TL'ye Renault Clio, 101 Bin TL'ye Renault Megane!

Türkiye'de otomobil fiyatları oldukça yükselince araç satın almaya yetecek kadar bütçesi olmayanlar daha uygun fiyatlarla otomobil sahibi olmanın yollarını araştırmaya başladılar. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan ikinci el otomobil satışları en ucuz fiyata araba sahibi olmanın yolu oldu. Bu satış ilanlarını takip edenler piyasa fiyatlarının çok altında fiyatlarla araba satın alabiliyorlar. 

TİCARET BAKANLIĞI NEDEN UCUZA İKİNCİ EL ARAÇ SATIYOR?

Ticaret Bakanlığı'nın ikinci el otomobilleri oldukça uygun fiyata satışa çıkarmasının nedenleri araştırılıyor. Bu otomobiller genellikle gümrükte kalmış araçlardan oluşuyor. Devlet bu araçları elden çıkarmak istiyor. Bir kar amacı olmadığı için de uygun fiyatla satışa çıkarılıyor. Bir ihale sistemi ile satıldığı için de düşük fiyat belirlenerek asıl fiyatının ihale sonucunda belli olması amaçlanıyor. 

EKSPERTİZ RAPORLARI HEMEN İNCELENEBİLİR

Ticaret Bakanlığı'nın satışa çıkardığı ikinci el otomobillerin en önemli özelliği ekspertiz raporları oluyor. Ekspertiz raporları internet üzerinde erişime açık halde bulunuyor. Teklif vermek isteyecek olan vatandaşlar ekspertiz raporlarını inceleyerek satın almak istedikleri otomobilin en küçük ayrıntısına dahi vakıf olabiliyorlar. Bu şekilde ikinci el otomobil satın alanlar araç tesliminden sonra herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmıyorlar. 

İHALEYE HERKES KATILABİLİR

Ticaret Bakanlığı tarafından açılan ikinci el otomobil satış ihalelerine herkesin katılma hakkı bulunuyor. E-ihale sistemi ile satışlar yapıldığı için katılım oldukça kolay oluyor. İhaleye teklif vermek isteyenler satın almak istedikleri araçlara göre değişmekle beraber farklı tutarlarda teminat bedeli ödemesi yapıyorlar. Ardından teklif verebiliyorlar. Her teklif veren belirli miktar üzerinden artırım yapmak zorunda. Bu şekilde son teklifin sahibi otomobili satın almaya hak kazanıyor. Teklif veren ama ihaleyi kazanamayanlar ise ödedikleri teminatı geri alabiliyorlar. 

PİYASANIN YARI FİYATINA SATILIK İKİNCİ EL ARAÇLAR

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı! 84 Bin TL'ye Renault Clio, 101 Bin TL'ye Renault Megane!

Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan ikinci el otomobil satış ilanlarına göre 1998 model Renault Scenic 84 Bin TL'ye, 2004 model Renault Clio 84 Bin TL'ye, 2001 model Volkswagen Golf 85.500 TL'ye, 1995 model BMW 3.16 i 85.500 TL'ye satılıyor. 

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı! 84 Bin TL'ye Renault Clio, 101 Bin TL'ye Renault Megane! - Resim : 2

Yine yayınlanan ilanlara göre 2003 model Chrysler Voyager 100.200 TL'ye, 2000 model Renault Megane 101.250 TL'ye, 2000 model Volkswagen Polo 101.250 TL'ye, 2006 model Opel Corsa 102.250 TL'ye satılıyor. 

SONRAKİ HABER