Toyota Yaris 50 Bin TL, Opel Astra 90 Bin TL! Devletten sudan ucuz ikinci el otomobiller!

Ticaret Bakanlığı çok ucuz fiyatlarla ikinci el otomobil satışı yapacağını duyurdu. Piyasanın çok altında fiyatlarla satışa çıkarılan otomobillerin fiyatları otomobil almayı düşünmeyenleri bile harekete geçiriyor. Devlet hangi araçları kaç TL fiyatla satıyor?
Toyota Yaris 50 Bin TL, Opel Astra 90 Bin TL! Devletten sudan ucuz ikinci el otomobiller!

Otomobil ihtiyacı olanlar uzun bir süredir yüksek fiyat sorunu ile baş etmek zorunda kalıyorlar. Bunun için de araç fiyatları bütçesine uygun olmayan vatandaşlar araba almayı düşünmüyorlar. Uygun fiyatlı otomobil bulmak son dönemlerde oldukça zorlaştı. Sıfır kilometre arabalar çoğu vatandaşın erişemeyeceği fiyatlarla satılıyor. İkinci el araçların fiyatları ise sıfır kilometre otomobillerin fiyat artışlarından etkilenerek oldukça yükseldi. Bu durumda araç alamayanlar ihtiyaçlarını ertelemek zorunda kalıyorlar. 

TİCARET BAKANLIĞI İKİNCİ EL ARAÇ SATACAK

Türkiye'de devlet zaman zaman çok uygun fiyatlarla araç satışı yapıyor. Devletin kontrolüne geçen, gümrükte kalan, sahibi belli olmayan araçlar Ticaret Bakanlığı tarafından satışa çıkarılıp ekonomiye kazandırılıyorlar. Bu otomobiller çok uygun fiyatlarla satışa çıkarılırken eski model de olsa bir ikinci el araç satın almak isteyenler için bulunmaz bir fırsat oluyor. 

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Ticaret Bakanlığı'nın satışını yaptığı ikinci el otomobiller bir sistem eşliğinde satılıyorlar. Bakanlık bu araçları elektronik ihale ile satıyor. Önce araçlar için satış ilanları yayınlanıyor. Ardından bu araçlar için açıklanan fiyatların yüzde 10'luk kısmını geçici teminat bedeli olarak yatıran vatandaşlar otomobilleri satın alabilmek için fiyat teklifi veriyorlar. İlk teklif sonrasında ise geri sayım başlıyor ve süre bitene kadar farklı teklifler gelmeye devam edebiliyor. Geri sayım bittiğinde en yüksek teklifin sahibi yani en son teklifi yapan kişi otomobili satın alma hakkı elde ediyor. 

EN GÜVENLİ SATIŞ YOLU!

İkinci el otomobil satın alırken insanların en çok yaşadıkları sıkıntı güven sorunu oluyor. Bu piyasada oldukça fazla dolandırıcılık olayları duyulabiliyor. Bu araçlar ise devlet güvencesinde satılıyorlar. Üstelik otomobillerin ekspertiz raporları yayınlanan satış ilanlarının içerisinde yer alıyor. İsteyen vatandaşlar ekspertiz raporlarını inceleyerek araçların durumu hakkında detaylı bilgi edindikten sonra satın alma teklifi verebiliyorlar. Bu yöntemle satış sonrasında herhangi bir kötü sürprizle de karşılaşılmamış oluyor. 

SATIŞA ÇIKAN OTOMOBİLLER BELLİ OLDU!

Toyota Yaris 50 Bin TL, Opel Astra 90 Bin TL! Devletten sudan ucuz ikinci el otomobiller!

Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan ikinci el otomobil satış ilanına göre 2002 model Toyota Yaris için 50.625 TL fiyat belirlendi. Bu otomobili satın almak isteyenler bu tutar üzerinden satın alma teklifi yapabiliyorlar.

Toyota Yaris 50 Bin TL, Opel Astra 90 Bin TL! Devletten sudan ucuz ikinci el otomobiller!

Yayınlanan bir başka ilana göre ise 2004 model Opel Astra için 90 Bin TL fiyat belirlendiği bildirildi. Ticaret Bakanlığı'nın internet sitesinde çok sayıda ikinci el otomobil satış ilanı yayınlandı. İsteyenler bu ilanları inceleyebilirler.