Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yerli ve milli Metaverse platformu Metavision ile ortaklık kurdu!

Tüm dünyada Metaverse popülaritesi artmaya devam ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da yerli ve milli Metaverse şirketi olan Metavision ile ortaklık kurduğunu açıkladı. İşte detaylar…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yerli ve milli Metaverse platformu Metavision ile ortaklık kurdu!

Dünya genelinde Metaverse çılgınlığı geçtiğimiz yılın son aylarında büyümeye başladı. Her ne kadar birçok teknoloji ve yazılım şirketi bu alana yönelik çalışmalar sürdürüyor olsa da dünya genelinde kullanıcı sayısı milyar ile ifade edilen sosyal medya platformu Facebook’un, çatı şirket ismini “Meta” olarak değiştirmesi ile birlikte bu alana yönelik ilgi hızlı bir şekilde artmaya başladı.

Artan Metaverse ilgisi ile Metaverse odaklı kripto paralar, bu alana yönelik teknolojik adımlar, Blockchain teknolojisini odağına alan gelişmeler daha sık gündeme gelmeye başladı. Birçok ülke bu alana yönelik ilerici adımlar atmak için çalışmalarını sürdürürken, bir adım da ülkemizden geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yerli ve milli Metaverse şirketi Metavision ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI DUYURDU

Elde ettiği ilgi ve popülarite ile son yıllarda en fazla gündeme gelen konulardan biri haline gelen Metaverse, ülkemizde de çeşitli şekillerde ilgi ile takip ediliyor. Bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da yerli ve milli Metaverse şirketi olan Metavision ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bakanlık, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Yerli Milli Metaverse platformu @waremetavision’dayız” ifadelerine yer verdi. Bu adım, Blockchain alanında Türkiye’de çalışmaların hız kazandığını gösteriyor.

BLOCKCHAIN TEKNOLOJİSİ VE METAVERSE

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yerli ve milli Metaverse platformu Metavision ile ortaklık kurdu!

Dünya genelinde Blockchain teknolojisinin faydalarını değerlendirmek üzere yoğun şekilde çalışmalar devam ediyor. Şeffaf ve güvenilir şekilde bilgilerin işlenebildiği ve teyit edilebildiği bu defter teknolojisi, artık dünyada her alanda kullanılabiliyor. Ülkemizde de Blockchain teknolojine ilgi artarken, bu teknoloji üzerinden yenilikler de takip ediliyor. Öte yandan Blockchain teknolojisi ile paralel bir popülarite yürüten Metaverse ekosistemi de yakaladığı ilgiyi korumaya devam ediyor.

BU ORTAKLIK NE ANLAMA GELİYOR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Metavision platformu ile kurmuş olduğu ortaklığın detayları veya bu ortaklık ile hangi alanlarda ne tür adımlar atılacağına dair detaylar henüz belli olmadı. Her ne kadar bu ortaklığa dair detaylar paylaşılmamış olsa da ortaklık ile ilgili tüm detayların ilerleyen günlerde aktarılacağı belirtildi.