Uygun koşullarda araba alacaklar için zaman daralıyor! Taşıt kredisinde yaza özel fırsatları kaçırmayın

Türkiye’de son dönemde giderek artan otomobil fiyatları hem sıfır kilometre araçlarda hem ikinci elde vatandaşın canını sıkıyor. Ancak bankaların hazırladığı yaza özel taşıt kredisi kampanyalarıyla otomobil almak artık çok daha kolay…

Uygun koşullarda araba alacaklar için zaman daralıyor!

Hayallerindeki otomobile sahip olmak için bankaların taşıt kredisine başvurmayı düşünenler için zaman daralıyor. Türkiye bankacılık sektöründe faaliyet gösteren pek çok kamu ve özel banka, taşıt kredisi kampanyalarında yaza özel yepyeni fırsatlar sunmaya başladı. Yaz mevsimi sonuna kadar devam edecek bu kampanyalardan yararlanarak çok uygun maliyetler ve faiz oranlarıyla taşıt kredisi çekilebiliyor. Yaz bitmeden yepyeni bir arabaya sahip olmak isteyenler için bankalardan müjdeli haber geldi.

Bankaların Taşıt Kredisi Kampanyaları

Uygun koşullarda araba alacaklar için zaman daralıyor! Taşıt kredisinde yaza özel fırsatları kaçırmayın

Özel ve kamu bankalarının taşıt kredisi kampanyaları yeni bir otomobil sahibi olmak isteyenler tarafından sık sık araştırılıyor. Araç fiyatlarının hızla artmasından sonra uygun maliyetlerle otomobil almak isteyenler için hem sıfır kilometre araçlarda hem ikinci elde taşıt kredisi desteği veriliyor. Türkiye bankacılık sektöründe milyonlarca müşterisi bulunan Akbank 1 milyon TL’ye kadar verdiği taşıt kredisinde yüzde 2 ila 2.05 faiz oranları kullanıyor. 48 ay vadeli sunulan bu krediden yararlanmak isteyenler banka şubelerinden veya internet bankacılığından başvuru yapabiliyor.

Garanti BBVA taşıt kredisi kampanyasında yaz fırsatları devam ediyor. Bankanın 48 ay vadeli ve 2 milyon TL limitli verdiği taşıt kredisinde faiz oranları yüzde 2.19 ile yüzde 2.54 arasında değişiyor. Türkiye İş Bankası da taşıt kredisinde yaza özel yüzde 2 faiz oranıyla müşterilerine uygun maliyetlerle finansman desteği sunuyor. Kamu bankalarından taşıt kredisi çekmek isteyenler içinse en uygun fırsatlar Halkbank’ta yer alıyor.

Bankaların Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Halkbank’ın yaza özel başlattığı düşük faizli taşıt kredisi kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda 400 bin TL’ye kadar 48 ay vadeli verilen kredide yüzde 1.63 faiz oranı dikkat çekiyor. Faiz hassasiyeti olanlar için katılım bankalarından da taşıt finansmanı desteği sunuluyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası, faize bulaşmadan hayallerindeki otomobili almak isteyenler için 400 bin TL’ye kadar taşıt finansmanı verirken yüzde 2.28 ile yüzde 2.38 oranlarında kar payı uygulaması yapıyor.