Uzman Yorumu ve Teknik Analiz: Ziraat GYO Hisse Senedi Fiyatı Neden Yükseldi, Yükseliş Sürer Mi?

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında yer alan Ziraat Bankası iştiraklerinden Ziraat GYO hisse senedi yaşadığı yükseliş ile dikkatleri üzerine çekti. Kanal İstanbul yapılır borsada hangi şirketleri etkiler, Ziraat GYO hisse fiyatı yükselmeye devam eder mi?

Ziraat GYO Hisse Senedi Fiyatı Neden Yükseldi, Yükseliş Sürer Mi?

İnşaat sektöründe yaşanan daralma sonrasında gözler gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerine çevrilmişti. İnşaat malzeme endeksinde yaşanan rekor yükseliş daralmayı işaret ederken gözler Kanal İstanbul projesine çevrilmişti. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan Kanal İstanbul projesinde ihalenin 2022 yılında yapılacağı ilan edilmişti. 

Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ve peşine patlayan Rusya - Ukrayna savaşı ile küresel piyasalarda ekonominin büyük darbe alması ile Kanal İstanbul projesinde beklenen ihale tarihinin açıklanması gecikmişti. Kanal İstanbul projesinin ihale tarihinin duyurulması ile borsada da hareketlenme yaşanması bekleniyordu. 

ZİRAAT GYO HİSSE SENEDİ FİYATI NE KADAR, BUGÜN KAÇ TL OLDU?

Borsada işlem gören halka açık GYO şirketleri arasında yer alan Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi istikrarlı yükselişi ile borsa yatırımcısının dikkatini çekmişti.

Borsa yatırımcıları hissenin yükseliş nedenlerini araştırmaya başlarken Ziraat GYO hisse fiyatı bugün 3,05 TL'den işlem görmeye devam ediyor. 

Açılışını 3,06 TL'den yapan hisse senedi gün içerisinde en düşük 3,02 ve en yüksek 3,09 TL seviyesini gördü. 

 

Uzman Yorumu ve Teknik Analiz: Ziraat GYO Hisse Senedi Fiyatı Neden Yükseldi, Yükseliş Sürer Mi?

ZİRAAT GYO HİSSESİ NEDEN YÜKSELDİ, YÜKSELİŞ SÜRECEK Mİ?

Borsaya ilk olarak 2021 yılının Mayıs ayında giren Ziraat GYO Ekim ayı itibari ile yatay seyrini kırarak hem işlem hacmini hem de hisse fiyatını yukarıya taşımaya başlamıştı. Geride bıraktığımız Haziran ayında 3,48 TL seviyesi ile rekorunu kıran Ziraat GYO hisse fiyatı yüzde 93 değer artışı ile yatırımcısına iyi kazandıran kağıtlar arasında yer almıştı. Şirketin artan satış rakamı ve geliri ile hisse fiyatı değer kazandı. Kar artışı takip edilerek hissenin yönü belirlenecek.