Vakıfbank'tan Ağustos sonu fırsatı! 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi!

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere Ağustos ayının son fırsatını Vakıfbank duyurdu. Vakıfbank 3 ay ertelemeli ve düşük faizli ihtiyaç kredisi vermeye başladı. İşte Vakıfbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyası ile alakalı ayrıntılar...

Vakıfbank'tan Ağustos sonu fırsatı! 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi!

Türkiye'de yaşanan finansal gelişmeler ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların sayısında da bir artış meydana getirdi. İhtiyaç kredisi çekmek isteyenlerin sayısı artsa da bankaların koşullarında bir değişiklik olmadığı için vatandaşların kredi talepleri ağır maliyetli olabiliyor. Ancak bu gidişatı kamu bankası Vakıfbank durduracak bir hamle yaptı. Vakıfbank'ın duyurduğu ihtiyaç kredisi kampanyası ile müşterilere oldukça uygun koşullarda ihtiyaç kredisi verilmeye başlandı. 

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI FIRSATLARI

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada banka müşterilerin düşük faizle ihtiyaç kredisi çekebilecekleri ilan edildi. Özel bankaların kredi maliyetleri akıl almaz seviyelere ulaşırken Vakıfbank tarafından müşteriler aylık yüzde 1,91 faizle ihtiyaç kredisi verileceği duyuruldu. Bu faiz oranı ile bu dönemde ihtiyaç kredisi çekmek oldukça önemli bir avantaj olarak değerlendiriliyor. 

Vakıfbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyasının en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi de müşterilerin 3 ay taksit erteleme imkanı ile ihtiyaç kredisi kullanabilecek olması oldu. Bankadan ihtiyaç kredisi çekerek finansal sorunlarını aşan vatandaşlar ilk 3 ay boyunca bankaya herhangi bir ödeme yapmak durumunda kalmıyorlar. 3 aylık ödemesiz dönemin ardından ihtiyaç kredisi taksitleri ödenmeye başlıyor. Bu 3 aylık süreçte ise müşteriler bütçelerini sağlıklı bir şekilde kredi geri ödemelerini yapabilecek bir hale getirebiliyorlar. 

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanımında bazı vade koşullarına göre krediler veriliyor. BDDK tarafından belirlenen ilkeler uyarında 100 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredilerine en fazla 12 aya kadar vade yapılabiliyor. 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasındaki ihtiyaç kredileri için ise banka en fazla 24 aya kadar vade uyguluyor. 50 Bin TL sınırına kadar olan ihtiyaç kredileri ise Vakıfbank tarafından 36 ay vade ile verilebiliyor. 

Vakıfbank'a ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler bu başvuruyu ne şekilde yapabileceklerini merak ediyorlar. Vakıfbank bu konuda tüm sınırları kaldırdı. Banka şubeleri, internet şubesi, mobil şu ve telefon bankacılığı ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabiliyor. Hatta SMS ile bile ihtiyaç kredisi başvuruları Vakıfbank tarafından kabul ediliyor.