Yapı Kredi Bankası çöktü mü 2022, mobil şube neden açılmıyor, uygulama hatası nasıl çözülür, sorun ne?

Yapı Kredi Bankası mobil şube uygulamasına girmek isteyen kişiler uygulamada sorunlar yaşamaya başlarken pek çok kişi Yapı Kredi Bankası çöktü mü, mobil şube neden açılmıyor sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, Yapı Kredi çöktü mü, neden girilmiyor?

Yapı Kredi Bankası çöktü mü, mobil şube neden açılmıyor, uygulama hatası nasıl çözülür, sorun ne?

Yapı Kredi Bankası mobil şube uygulaması hem ilk girişte hem de sonrasında hesaba girildikten sonra menülere erişim konusunda sorunlar yaşandığı iddiası ile gündeme geldi. 15 Eylül 2022 Perşembe günü maaş ödeme günü olması nedeni ile sistemde büyük bir yoğunluk yaşandığı belirtilirken sisteme ilk girişte yaşanan donma ve bekleme sorunun da bundan kaynaklandığı belirtildi. 

YAPI KREDİ BANKASI ÇÖKTÜ MÜ, SİSTEM NEDEN YAVAŞ ÇALIŞIYOR?

Bugün maaş ödeme günü olması nedeniyle pek çok kişinin aynı anda siteye girmeye çalışması nedeniyle Yapı Kredi Bankası mobil şube uygulamasında hem giriş sorunu hem de donma ve bekleme sorunu yaşandığı belirtiliyor. Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan kişiler sistemde donma ve bekleme sorunu yaşadıklarını dile getirirken sorun hakkında Yapı Kredi Bankası tarafından ise henüz bir açıklama yapılmadı. 

Yapı Kredi müşteri hizmetleri telefon numarasında yoğunluk yaşandığı belirtilirken sistemde yaşanan sorunun anlık olduğu ve yoğunluk kaynaklı olabileceği belirtilidi. Hesabından işlem yapmak isteyen kişilerin bir süre sonra tekrar sisteme giriş yapmayı denemeleri ve telefonlarının kişisel ayarları ya da güvenlik ayarları üzerinde değişiklik yapmamaları tavsiye edildi.