Yükselişi seriye bağlayan Bitcoin için 30 bin dolar rallisi beklentisi! Bitcoin'de büyük yükseliş başlar mı?

Kripto paralarda yaşanan sert düşüş sonrası yeniden yükseliş trendi başladı. Peki, Bitcoin'de son durum ne, bitcoin yükseliyor mu, yükseliş devam eder mi?

Yükselişi seriye bağlayan Bitcoin için 30 bin dolar rallisi beklentisi!

Pandemi döneminin yıldızı parlayan yatırım araçları arasında yer alan ve yaşadığı yükseliş ile 67 bin dolar sınırını görmüştü. O dönemde bitcoin için 100 bin dolar hedefi dahi dile getirilmeye başlanırken yaşanan yükseliş yerini aynı sertlikte bir düşüşe bırakmıştı. Yaşanan aşırı değerlenme sonrası pek çok ülke kripto paralarla ilgili yasal düzenleme açıklamaları yaparken yasaklama kararları bitcoin başta olmak üzere sert düşüşlere neden olmuştu. 

Özellikle de Amerika tarafından yapılan açıklamalar düşüşü tetiklerken FED tarafından başlatılan parasal sıkılaşma ve agresif para politikası ile büyük çöküş yaşanmıştı. Teknoloji hisselerinde yaşanan düşüşün etkisi ile kripto paralar erime yaşarken en olumsuz etkilenenleri başında Bitcoin yer almıştı. 

BİTCOİN'DE SON DURUM NE, 1 BİTCOİN KAÇ DOLAR OLDU?

Kripto paralarda yaşanan tarihi çöküş ile 12 bin dolara kadar düşebileceği öngörülen Bitcoin dipten sert bir dönüş yapmış ve kendisini bir kere daha 20 bin dolar sınırının üzerine atmıştı. 2021 senesinin Kasım ayında 69 bin dolar seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin sonrasında ise çöküş sürecine girmişti. 

Yükselişi seriye bağlayan Bitcoin için 30 bin dolar rallisi beklentisi! Bitcoin'de büyük yükseliş başlar mı?

Yaşanan yükselişi bu sabaha kadar sürdüren Bitcoin in boğa koşusu ve yeni ralli söylemleri gerçekleştirilirken ne yazık ki yeniden düşüş yaşandı. Bir kere daha 25 bin dolar sınırından dönen Bitcoin 23 bin 808,90 dolar seviyesinden işlem görüyor. Galaxy Digital Holdings Kurucusu Michael Novogratz yapmış olduğu değerlendirmesinde Bitcoin'in 20 bin ile 30 bin dolar arasında yer almasının normal olduğunu belirterek büyük kurumsal akışlar yaşanmadığını belirterek bir süre daha bu seviyelerin devam etmesini beklediğini dile getirdi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.