Zamlı emekli maaşları için ödeme tarihleri belli oldu!

Emeklilerin maaşlarına yapılan yüzde 30’luk zammın ardından emekliler zamlı emekli maaşlarının ne zaman ödeneceğini merak etmeye başladılar. Emeklilerin zamlı maaşları alacakları tarih belli oldu.
Zamlı emekli maaşları için ödeme tarihleri belli oldu!

Türkiye’de milyonlarca emekli maaş zamlarını heyecanla beklemişlerdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önce yüzde 25 olarak açıkladığı maaş zammının yüzde 30’a yükselttiklerini ilan etmişti. Şimdi ise emekliler zamlı maaşlarını almanın heyecanını yaşıyorlar. Emekliler zamlı maaşlarının ne zaman ödeneceğini araştırıyorlar.

MEMUR MAAŞLARINDA SIKINTI OLMUŞTU!

Zamlı maaşlar memurlar için sıkıntı olmuştu. Hazine ve Maliye Bakanlığı devreye girmiş ve soruna müdahale etmişti. TBMM’de emeklilere yapılan zammın yasalaşmasının ardından emekli maaşlarına dair güncellemeler de ilgili bakanlıklar tarafından yapıldı. Emeklilerin zamlı maaşlarını hangi gün alabilecekleri konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor.

SSK EMEKLİLERİNİN ZAMLI MAAŞ ÖDEME GÜNLERİ!

Türkiye’de emeklilerin maaşları her ay belirli günlerde ödeniyor ama hangi emeklinin hangi gün emekli maaşı alacağı tahsis numarasına göre değişiyor. Buna göre SSK emeklilerinin zamlı emekli maaşları tahsis numarasının son rakamı 9 olanlara 17 Ocak’ta, 7 olanlara 18 Ocak’ta, 5 olanlara 19 Ocak’ta, 3 olanlara 20 Ocak’ta, 1 olanlara 21 Ocak’ta, 8 olanlara 22 Ocak’ta, 6 olanlara 23 Ocak’ta, 4 olanlara 24 Ocak’ta, 2 olanlara 25 Ocak’ta, 0 olanlara 26 Ocak’ta ödenecek.

BAĞKUR EMEKLİLERİNİN ZAMLI MAAŞ ÖDEME GÜNLERİ!

Bağkur emeklilerinin de zamlı maaşları ne zaman alacakları belirlendi. Buna göre tahsis numarasının son rakamı 9, 7 ve 5 olanlara 25 Ocak’ta, 3 ve 1 olanlara 26 Ocak’ta, 8, 6 ve 4 olanlara 27 Ocak’ta, 2 ve 0 olanlara ise 28 Ocak’ta zamlı maaş ödemeleri yapılacak. Hem SSK hem de Bağkur emeklileri Ocak ayı maaşlarını yüzde 30 zam eklenmiş şekilde banka hesaplarından çekebilecekler.

MEMUR EMEKLİLERİ FARK ÖDEMESİ ALACAK!

Memur emeklilerinin maaşları her ayın 1’i ile 5’i arasında yatıyor. Bundan dolayı da bu emeklilere yüzde 30 zamlı maaş ödemeleri Ocak ayında yapılmadı. Ancak Şubat ayında hem zamlı maaşları yatacak hem de Ocak ayında alamadıkları maaş zammı farkı ödemeleri hesaplarına yatacak. Memur emeklileri Şubat ayında maaş ödeme günlerinde buna ek olarak bir de 3600 ek göstergeden kaynaklanan bir zam daha alacaklar.