Ziraat Bankası faizi değiştirdi! 250 Bin TL taşıt kredisinin güncel taksit tablosu!

Ziraat Bankası faizi değiştirdi! 250 Bin TL taşıt kredisinin güncel taksit tablosu!
Taşıt kredisi çekmek isteyenlere Ziraat Bankası tarafından çok cazip bir fırsat sunuldu. Ziraat Bankası taşıt kredisi faizinde değişikliğe giderek otomobil sahibi olmak isteyenleri destekleyeceklerini açıkladı.

Türkiye’de otomobil satın alırken taşıt kredisi kullanmak çok daha önemli bir hale geldi. Uygun maliyetli taşıt kredisi bulmak başlı başına bir sorunken Ziraat Bankası tarafından müşterilere uygun faizle taşıt kredisi kullanma imkanı getirildi. Ziraat Bankası’nın taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? Ziraat Bankası müşterileri hangi imkanlarla taşıt kredisi kullanabiliyorlar?

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Otomobil sahibi olmak isteyenler Ziraat Bankası’na başvuru yapmaları halinde oldukça düşük maliyetle finansman desteği alabiliyorlar. Bu şekilde otomobil sahibi olmak oldukça kolay olabiliyor. Maliyeti düşük krediyi kullanan müşteriler yükselen otomobil fiyatları karşısında ödeme kolaylığı elde edebiliyorlar. Bu da araç satın almayı teşvik ediyor.

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşteriler 48 aya kadar vade ile kredi çekebiliyorlar. Bu kredinin vade süresi otomobilin satış fiyatına göre değişebiliyor. Otomobilin fiyatı arttıkça taşıt kredisi azami vade süresi 36 aya, 24 aya ve 12 aya kadar düşebiliyor. Eğer satın alınmak istenen otomobilin fatura değeri 2 Milyon TL’yi aşarsa o zaman taşıt kredisi kullandırılmıyor.

Taşıt kredisi kullanarak otomobil satın almak isteyenlerden Ziraat Bankası genellikle kefil talep etmiyor. Bunun yerine Ziraat Bankası kendisini satın alınmak istenen otomobil üzerine rehin tesis ederek güvence altına alıyor. Müşteri taşıt kredisi çekerek otomobil satın almışsa bu otomobil bankadan habersiz bir şekilde kredi borcu kapanana kadar satılamıyor. Kredi taksitleri sona erdiğinde ise bu rehin tesis işlemi kaldırılıyor ve müşteri istediği gibi otomobili satabiliyor.

Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi çekmek için banka şubeleri üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. Satın alınmak istenen otomobile göre işlemler gerçekleştirilerek kredi hesabı açılarak ödeme yapılıyor. Kullanılan taşıt kredisinin ödeme planı da bu sırada çıkarılıyor. Müşterilere burada esnek ödeme imkanları da sağlanıyor.

250.000 TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

ziraat-tasit-kredisi-hesaplama.jpg

Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi çekmek isteyenler aylık yüzde 1,67 oranında faiz ile karşılaşıyorlar. 48 ay vadeli 250.000 TL taşıt kredisi çekilmesi durumunda müşteriler bankaya her ay taşıt kredisi taksiti olarak 8.296 TL ödeme yapıyorlar. Bu kullanılan kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 28 oluyor.