Ziraat Bankası ve Halkbank'tan yeni konut kredisi kampanyası!

Ziraat Bankası ve Halkbank yeni bir konut kredisi kampanyası başlatıyor. TOKİ indirim kampanyasına bağlı olarak başlatılacak bu kredi kampanyasının koşulları belirlendiği açıklandı.

Ziraat Bankası ve Halkbank'tan yeni konut kredisi kampanyası!

Türkiye’de bankaların kontu kredisi ile alakalı olarak yaptıkları hamleler yakından takip ediliyor. Kamu bankaları ucuz konut kredisi veren bankalar olma özelliklerini bir süredir devam ettiriyorlar. Şimdi ise Ziraat Bankası ile Halkbank yeni bir konut kredisi kampanyasını başlatıyorlar. Peki bu yeni konut kredisinin koşulları neler olacak? Bu konut kredisi kampanyasından kimler yararlanıp kredi çekebilecekler?

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI İÇİN KREDİ KAMPANYASI!

TOKİ tarafından indirim kampanyası yapılacağı açıklandı. Buna göre TOKİ’ye borcu olan vatandaşlar kalan borçlarını peşin olarak tamamını veya bir kısmını ödeyerek yüzde 25 indirim imkanından faydalanabilecekler. Bu kapsamda vatandaşların TOKİ’ye olan borçlarını ödeyebilmeleri için Ziraat Bankası ve Halkbank yeni bir konut kredisi kampanyası başlattılar. Bu kredi oldukça uygun imkanlarla vatandaşlara verilecek. Kredi çekerek TOKİ’ye kalan borçlarını ödeyen vatandaşlar oldukça avantajlı bir işlem yapmış olacaklar.

KREDİ MALİYETLERİ AÇIKLANDI!

Ziraat Bankası ve Halkbank yeni konut kredisi için maliyetleri belirledi. Buna göre bu kapsamda kullanılacak olan konut kredileri için aylık yüzde 1,29 oranında sabit faiz uygulanacak. Ayrıca TOKİ’den iş yeri satın almış olanlara da kredi imkanı sağlanacak. Halkbank ve Ziraat Bankası’nın iş yeri kredisi için belirlediği aylık faiz oranı ise yüzde 1,57 olacak. Hem konut kredisi hem de iş yeri kredisi 120 ay vadeli olarak kullanılabilecek?

TOKİ BORCUNU KREDİ İLE KAPATMAK MANTIKLI MI?

TOKİ’den konut satın alan vatandaşlar kredi çekerek yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanmanın mantıklı olup olmayacağını merak ediyorlar. Öncelikle kredi çekerek bir faiz maliyeti ile karşılaşılacak. Lakin bu faiz maliyeti sabit olacağı için vatandaşlar vade sonuna kadar ne kadar taksit ödeyeceklerini bilecekler ve bu taksitlerin tutarları herhangi bir şekilde artmayacak. TOKİ’ye taksit ödenmeye devam edilse ödenen taksitlere 6 ayda bir memur maaş artış oranı kadar zam yapılacak. Bu durumda kredi kullanarak taksitleri sabitlemek daha faydalı bir işlem olarak değerlendiriliyor.