Ziraat Bankası'ndan genç ve kadın çiftçilere çağrı: 10 yıl vadeli, 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi hizmeti sunulacak!

Ülkemizin önde gelen kamu bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, yeni dönemde darbeler alan ekonominin toparlanması adına çiftçilere seslendi. Kamu bankası, genç ve kadın çiftçilere faizsiz kredi desteği sunacağını açıkladı. İşte ayrıntılar…

10 yıl vadeli, 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi hizmeti sunulacak!

Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde oklarını yukarı yöne çeviren döviz kurları ile altın fiyatları, gündelik hayatın pek çok alanında yüksek oranları zamların kaydedilmesine sebep oldu. Hali hazırda mevcut zamlar ile boğuşan tüketiciler, şubat ayının sonunda resmen duyurulmuş olan Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte daha büyük bir geçim derdi içerisine düşerek en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz oldular.

Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte daha da ön plana çıkan dışa bağımlılık konusu, kamu kurumlarını harekete geçirdi. Ülke içi üretimi arttırarak dışa bağımlılığı azaltmak ve dolayısı ile de hem üreticinin hem de ülke ekonomisinin kara geçmesini sağlamak isteyen kamu kurumu Ziraat Bankası, tarımsal faaliyetler ile ilgilenen gençler ve kadın girişimciler için yeni bir çiftçi kredisi kampanyası geliştirdiğini duyurarak ayrıntıları paylaştı.

ZİRAAT BANKASI’NDAN FAİZSİZ ÇİFTÇİ KREDİSİ!

Son dönemlerde arka arkaya duyurmuş olduğu avantajlı kart kampanyaları ve uygun faizli kredi kampanyaları ile dikkat çekmeyi başarmış olan Ziraat Bankası, zarar gören üreticinin ve dolayısı ile de ülke ekonomisinin toparlanması adına yeni bir kredi kampanyası geliştirdiğini duyurarak, ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulmuş olan yeni çiftçi kredisi kampanyasına göre tarımsal faaliyetler ile ilgilenen genç ve kadın girişimcilere, 10 yıla kadar vade fırsatı ile 500 bin TL’ye kadar faizsiz çiftçi kredisi hizmeti sunulacağı bilgisi kaydedildi. Kamu bankası söz konusu kampanyası kapsamında ödemelerin 2 yıla kadar ertelenebileceğini belirtti.

ZİRAAT BANKASI’NIN FAİZSİZ ÇİFTÇİ KREDİSİ NERELERDE KULLANILABİLİR?

Ziraat Bankası'ndan genç ve kadın çiftçilere çağrı: 10 yıl vadeli, 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi hizmeti sunulacak!

Ziraat Bankası tarafından geliştirilmiş olan sıfır faizli, 10 yıl vadeli çiftçi kredisi kampanyasına ilişkin ayrıntılar paylaşıldı. Banka, çiftçi kredisinin kullanım alanlarını şu şekilde belirledi:

  • Kira giderleri
  • Sera inşası
  • Canlı hayvan alımı
  • İşletme giderleri

ZİRAAT BANKASI’NIN FAİZSİZ ÇİFTÇİ KREDİSİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ziraat Bankası’nın genç ve kadın girişimciler için özel olarak geliştirmiş olduğu faizsiz çiftçi kredisi için başvuru şartları şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşı doldurmuş olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • Yatırım ve kredi kurslarına katılmış ve ilgili sertifikaları almış olmak