Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı Sonrası Hazine Ve Maliye Bakanlığı'ndan Enflasyon Açıklaması

Finansal İstikrar Komitesi 4. toplantısını Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yönetiminde yaptı. Toplantı sonrasında ise enflasyon açıklaması yapıldı. 

Finans 21.05.2022 - 23:28 21.05.2022 - 23:28 Engin Uzunoğlu

Ekonomik sorunlara dair yaşanan olumsuzluklardan dolayı Hazine ve Maliye Bakanlığı yönetiminde gerçekleştirilen Finansal İstikrar Toplantılarına devam ediliyor. Bu toplantıların dördüncüsü bugün Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yönetiminde yapıldı. Türkiye ekonomi yönetiminin üst düzey isimlerinin katıldığı toplantıda Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu da yer aldı. Ayrıca ekonominin diğer kurmayları da toplantıda son gelişmeleri değerlendirdiler.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI YAZILI AÇIKLAMA YAPTI!

Finansal İstikrar Toplantısı’nın ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. Buna göre toplantıda finansal sistem başta olmak üzere küresel ve yerel makroekonomik gelişmeler ile bundan sonra atılacak politika adımları görüşüldü. Özellikle yüksek enflasyon meselesinin üzerinde durulduğu Finansal İstikrar Toplantısı’nda bu konuda gelişmeler masaya yatırıldı.

ENFLASYON AÇIKLAMASI

Komite üyeleri tarafından küresel ve yerel düzeyde enflasyonda meydana gelen artışların Türkiye ekonomisine etkileri değerlendirildi. Finansal istikrarın korunması üzerinde karar alınırken enflasyonla mücadele kapsamında atılacak olan adımların istişaresi de yapıldı. 

EKONOMİNİN TÜM PAYDAŞLARI İLE ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Toplantı sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada finansal sistemdeki istikrarı korumak, ekonomide atılacak olan yeni adımların sonuçlarını izlemek amacıyla ekonominin tüm paydaşları ile çalışmalara devam edileceği bildirildi.

GIDA VE TARIMSAL ÜRÜN PİYASALARI MERCEKA LTINA ALINACAK

Hazine ve Maliye Bakanlığı gelecek hafta yapılacak olan Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme Ve Değerlendirme Komitesi’ne de işaret etti. Buna göre o toplantıda da alınacak olan kararlar değerlendirildikten sonra ivedilikle uygulamaya sokulacak. Bu şekilde fiyat artışlarına ve genel enflasyona karşı mücadele hızlı bir şekilde hareket edilebileceği bildirildi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@