Findeks Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Kullanılır?

Kredi risk puanı düşük olduğu için kredi kullanamayan vatandaşlar için bazı yöntemler bulunuyor. Kredi kullanımlarında, findeks puanı düşük olanlar için bazı bankalar tarafından kabul edilen bu yöntemler.

Gündem 23.01.2020 - 10:10 15.07.2021 - 00:10 Serhat Karaman

Kredi risk puanı düşük olduğu için kredi kullanamayan vatandaşlar için bazı yöntemler bulunuyor. Kredi kullanımlarında, findeks puanı düşük olanlar için bazı bankalar tarafından kabul edilen bu yöntemler.

Bankacılık işlemleri nedeniyle kredi risk puanı düşük seviyede kalmış ancak kredi kullanmak isteyen isteyen vatandaşların yapabilecekleri bazı yöntemler bulunuyor. Emlak365.com olarak bu yöntemleri tüm detayları ile sizlere aktarıyoruz. İşte Findeks puanı düşük olan vatandaşların kredi kullanımlarında uygulayabilecekleri o yöntemler;TEMİNAT GÖSTERMEKBankalar kredi notu düşük olan vatandaşlara ödemelerinde sorun yaşayacaklarını düşündükleri için kredi sağlamazlar. Kredi kullanımlarında oldukça önemli olan kredi notu düşük olduğu halde ek teminat göstermeniz durumunda bankalar kredi sağlayabilir. Teminat gösterildiği zaman bankalar borç ödenmese bile bu teminat üzerinden borçları tahsil edebilecekleri için kredi notu düşük olan vatandaşlara kredi imkanı sağlayabilirler. Kredi olanağı ise bankanın inisiyatifine kalmış durumda. KEFİL GÖSTERMEKKredi notu düşük olan vtandaşların uygulayabileceği diğer yöntem ise kefil göstermek. Bankalar kefil göstermeniz durumunda size kredi imkanı sağlayabilirler. Ancak kefil gösterilmesinde bazı önemli koşullar bulunmakta. Kefil gösterilen kişinin kredi notunun yüksek olması, SGK kaydı bulunması ve gelirinin kredi ödemeye uygun olması ve kefil evli ise eşinin onayının alınması. DAHA KÜÇÜK TUTARDA KREDİ KULLANIMIBazı bankalar kredi notu düşük olan vatandaşlara düşük tutardaki krediler için onay vermekte. Burada gelir belgesinde yer alan aylık kazancın, ödenecek kredi taksitinin belli bir oranda yüksek olması gerekiyor. Bu tür kredilerde hem kendi geliriniri hemde hane gelirinin belirtilmesi gerekiyor. Bu yöntemle kredi notunuzu da yükseltebilirsiniz.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@