Findeks Notuna Göre Kredi! Ödemelerini Düzgün Yapana Düşük Faiz

TEB findeks kredi notunun yüksek olması durumunda müşterilerine düşük faiz imkanı sunuyor. Aynı koşul İNG ve QNB Finansbank ihtiyaç kredilerinde de geçerli.

Findeks Notuna Göre Kredi! Ödemelerini Düzgün Yapana Düşük Faiz

Türkiye Ekonomi Bankası, QNB Finansbank ve İNG Bank müşterilerine düşük faizli kredi paketleri sunan bankalar arasında yer alıyor. Kredi kampanyaları ile ön plana çıkan bankalar son dönemlerde çok düşük oranlar açıkladılar. Ancak kullanım için şartlar var.

FİNDEKS NOTUNA GÖRE KREDİ PAKETLERİ

İNG Bank tarafından sağlanan kredi paketi en düşük faiz oranına sahip. İhtiyaç kredisi kullanacaklar için dijital başvurularda 50.000 TL'ye kadar limit içeren paket, şahsen şubelerden yapılacak başvurularda daha da yükseliyor. Bankanın sunduğu ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.35 seviyesinden başlıyor. Herkes için yüksek limitli kredi paketlerinde en düşük faiz oranı İNG Bank'ta bulunuyor.

QNB Finansbank müşterilerinin kredi taleplerine İNG Bank'ta olduğu gibi düşük faizle sağlıyor. Aylık yüzde 1.39 faiz oranı sunan QNB Finansbank müşterilerinin 70.000 TL'lik kredi ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Bankanın sağladığı kredi paketinde müşterilere maaşla çalışıyorlarsa sabit ödemeli, esnaf olanlar için ise kişiye özel ödeme seçenekleri bulunuyor.

TEB'de resmi sitesinden ilan ettiği yaz kampanyası ile ihtiyaç kredisi sağlayan bankaların başında geliyor. Yüzde 1.59'luk faiz oranıyla ihtiyaç kredisi verebileceğini ilan eden banka, müşterilerinin online başvurularında 30.000 TL kredi olanağı sunuyor.

3 BANKA İÇİN GEÇERLİ FİNDEKS NOTU KURALI

3 bankada müşterilerine findeks notuna göre ihtiyaç kredisi verir. İNG Bank için açıklanan yüzde 1.35 faiz oranı, TEB için yüzde 1.59'luk faiz oranı ve QNB Finansbank için geçerli yüzde 1.39'luk faiz oranı yüksek kredi puanı olması durumunda geçerli. Eğer müşterilerin kredi puanları yüksek değilse faiz oranı dolayısıyla maliyetler yükselir.

TEB resmi sitesinden ilan ettiği açıklamasında yüzde 1.59'luk faiz oranıyla kredi kullanmak isteyenler için "Findeks notunuza göre değişen faiz oranlarını ile Şube ve Dijital Kanallardan TEB İhtiyaç Kredisine başvurabilirsiniz. %1,59 faiz oranından KKB skoru 1879 ve üstü müşteriler yararlanabilir." açıklamasında bulundu.

İNG Bank ve QNB Finansbank ise kredi puan notunun 1850 olmasını istiyor. Eğer müşterilerin kredi puanları 1900 tavan puan üzerinden 1850 ve daha yukarında bulunuyorsa ilan edilen faiz oranlarıyla kredi verilecek. Tersi durumlarda kişiye özel bir faiz belirlenecek.

SONRAKİ HABER