Fırıncılar Odası Başvuru Yaptı: Ekmek Fiyatı İçin Son Dakika Yüzde 25 Zam Talebi Geldi!

Zam yağmuru tüm hızı ile devam ederken yeni zam haberi de ekmek fiyatları için verildi. İstanbul Fırıncılar odası ekmeğe zam istedi. Zamlı ekmek fiyatları ne kadar, kaç TL olacak, ekmeğe zam var mı?

Gündem 21.10.2021 - 13:35 21.10.2021 - 13:45 Gülcan Özer

İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Odası'na başvuruda bulunan İstanbul Fırıncılar Odası ekmeğe zam talebinde bulundu. İstanbul Fırıncılar Odası tarafından yapılan talebi değerlendirmeye alan Valilik ve Ticaret Odası henüz talebe yanıt vermezken, yanıtı beklemeyen bazı fırıncıların zamlı fiyatlar üzerinden satışlara başladıkları belirtiliyor. 

EKMEĞE ZAM GELECEK Mİ, EKİM AYI İSTANBUL EKMEK FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştiren İstanbul Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu ekmeğe zam istedi. Un fiyatları ve enerji fiyatlarında yaşanan artışa dikkat çeken fırıncılar artık maliyetlerde yaşanan artışın karşılanamayacağını belirterek zam istedi. 

İstanbul'da 230 gr ekmek fiyatı için alınan karar ile fiyatın 2,50 TL olmasına karar verildi ve talep İstanbul Valiliği ile İstanbul Ticaret Odasına iletildi. Konu hakkında açıklama yapan fırıncılar "Un fiyatları çok yüksek olduğu için biz mecburiyetten zam yapıyoruz. Maliyetlerimiz düşük olursa biz neden durup dururken zam yapalım. Biz, zam yapmayı istemiyoruz ama un fiyatları yüksek olduğundan biz mecbur zam yapıyoruz. Bize fırsatçı diyorlar ama fırsatçılık yaptığımız bir durum yok. Unun torbası 200 liranın üzerinde" diyerek bu maliyetlerle 2,50 liranın bile kurtarmayacağını iddia etti. 

Bazı fırıncılar ise ekmeğe zam gelmediğini gramajın değiştiğini belirterek bazı fırınlarda 2,50 liradan satılan ekmeğin gramajının 230 gr. bazı fırınlarda ise 270 gr. olduğu belirtildi. Vatandaş ise gelen zamlardan şikayetçi olurken Valilik ve Ticaret Odası tarafından açıklanacak karar bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@