Fırsat Arayan Arsa Yatırımcıları Dikkat! DSİ 13. Bölge Müdürlüğü İhale İle Satışa Çıktı

Yatırımlık arsa fırsatları arayan kişilere aradıkları ilanı DSİ 13. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Antalya'da satılık arsa ilanları arayan kişiler için DSİ ihale ile arsa satışı yapacak!

Emlak Haberleri 10.03.2022 - 07:35 10.03.2022 - 07:39 Gülcan Özer

Arsa satışları rekor kırmaya devam ederken yükselen konut fiyatları sonrasında yatırımcılar da arsa alımlarına yönelmişti. Talebin artması ile satılık arsa ilanları bulmakta zorlaşırken, arsa yatırımcısına fırsat ilanı DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarafından sunuldu. 10 Mart 2022 tarihli Resmi Gazete ile ihale ilanı yayımlayan DSİ 13. Bölge Müdürlüğü Antalya'da arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere duyuru yaptı. 

Yayımlanan ilan kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ait hisse, 2886 sayılı Yasa, DSİ Genel Müdürlüğüne ait Taşınmaz Mal Satışı ve Kiraya Verilmesine Ait Yönetmelik ve 11.09.2018 tarih ve 2018/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, hükümleri kapsamında, Kapalı Teklif Usulü ile satışa çıktı. Antalya Manavgat'ta imarlı arsa arayanlara yönelik ilanda son başvuru tarihi 23 Mart olarak duyuruldu. 

ANTALYA MANAVGAT'TA SATILIK İMARLI ARSA ARAYANLAR DİKKAT! 

Türkiye'de pandemi döneminde yaşanan talep artışı nedeni ile hem konut hem de arsa fiyatlarının en çok arttığı illerin başında yer alan Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi'ndeki arsa, DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale ile satışa çıkarıldı. 24 Mart 2022 tarihinde saat 10:30'da yapılacak olan ihalede en yüksek teklif sahibi arsayı satın almaya hak kazanacak. 

dsi ilanı

Yayımlanan ilan kapsamında 5 bin 133,02 m2 yüzölçümüne sahip olan satılık arsa için belirlenen tahmini bedel KDV hariç 18 milyon 266 bin 245,99 TL olarak belirlendi. İhaleye katılmak isteyen kişilerin yatıracakları geçici teminat tutarı ise 547 bin 987 TL olarak ihale duyuru metninde yer aldı. Posta ile yapılacak olan başvurular kabul edilmezken ihaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumların ihale şartnamesine uygun olarak hazırladıkları teklif zarflarını en geç 23 Mart 2022 tarihinde mesai saati bitimine kadar elden teslim etmeleri şartı aranacak. 

Yine ihaleye katılmak isteyen kişilerin şartname ve teklif mektubu alabilmeleri için de geçici teminatı yatırmaları şart koşulacak. Tüzel kişilerde ihaleye girmek için Türkiye'de adres gösterme şartı aranacak. Ortak girişim grupları için ise ihaleye katılım şartı olarak noterce onaylı ortak girişim belgesini ve ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesiyle başvuruda bulunmaları gerekecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@