Fırsatçılar işbaşında! Kredi haberiyle kiralık daire fiyatlarına bir gecede zam

Konut alacaklar için 0.99 ve 0.89 faiz oranıyla sağlanacak olan kredi paketiyle birlikte satılık konut fiyatları fırlamıştı. Satılık konut fiyatları ile birlikte kiralık ev fiyatları da yükseldi.

Emlak Haberleri 10.05.2022 - 09:39 10.05.2022 - 09:39 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Gayrimenkul sektörüne ilişkin atılan adımlar hem sektör içinde çok büyük sevinç yaşattı hemde vatandaşları umutlandırmıştı. Ancak ev alma hevesinde olanların hevesleri yarım kaldı. Kredi müjdesinin gelmesinin ardından birçok fırsatçı ev sahibi internet üzerinden yayımladıkları satılık konut duyurularını güncellediler. Bu düzenlemeler burada da kalmadı ve kiralık konut fiyatları da arttı. 

0.99 KONUT KREDİS MÜJDESİ KİRALIK EV FİYATLARINI ARTIRDI

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan konut kredisine ilişkin müjdesinin gelmesiyle birlikte vatandaşlar ev aramaya başladılar. İlk defa evini alacaklara sağlanacak olan 0.99 faiz oranlı konut kredisi ile dolar altın bozdurarak ev alacaklar için sağlanacak 0.89 faizli ev kredisi çok büyük bir avantaj sunuyor. 

Vatandaşlar ceplerini rahatlatmak ve maliyetleri indirmek adına sağlanan bu konut kredisi paketinin avantajı ise daha ilk günden yarım kaldı. 

İnternet üzerinden kendi evini satmak için ilan yayımlayan birçok ev sahibi, konut fiyatlarında artışa gitti. Öyle ki daha önceki ilan ettiği satış fiyatı üzerine bir gecede 200.000 TL ekleyen bile oldu. Daha pahalı konutlarda ise gecelik zam rakamı 750.000 TL'ye kadar çıktı. Konut fiyatlarında yaşanan artışın kalıcı olup olmayacağı, fiyatların yeniden eski seviyesine gelme durumu önümüzdeki günlerde belli olacak. 

Konut fiyatlarında yaşanan artışlara bir de kiralık konut fiyatları eklendi. 

Yine internet üzerinden kiraya çıkarılmak için ilan yayımlayan bazı ev sahiplerinin kira fiyatlarını güncellediği görüldü. Zaten yüksek olan konut kiraları gecelik zamlar ile daha artırıldı. 

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@