Fırsatçıların İmar Barışı oyunu ellerinde patladı!

İzmir Buca’da imar barışı fırsatçıları bu kadar da olmaz dedirten bir olaya imza attı. Türkiye son zamanlarda kaçak yapılarla mücadele için çıkarılan İmar Barışı’nda fırsatçıların boş durmadığı ortaya çıktı.

EMLAK HABERLERİ 26.07.2019 - 10:01 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İzmir Buca’da imar barışı fırsatçıları bu kadar da olmaz dedirten bir olaya imza attı. Türkiye son zamanlarda kaçak yapılarla mücadele için çıkarılan İmar Barışı’nda fırsatçıların boş durmadığı ortaya çıktı.

Türkiye’de son zamanlarda hükümet vatandaşların yapmış olduğu kaçak yapıları affetmek için başlattığı İmar Barışı’na fırsatçılar farklı yöntemlerle göz diktiği tespit edildi. Ege’nin incisi olarak bilinen İzmir Buca’da bazı fırsatçıların orman alanlarını yok edip imar barışından faydalanmak istediği ortaya çıktı.FIRSATÇILAR ORMANLIK ALANI TELEF ETMİŞ!Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Yapı Kayıt Belgesi” düzenlemesinden faydalanabilmek için Buca’nın ormanlık alanlarındaki ormanların tahrip edilerek yeni kaçak yapılar inşa edildiği görüldü.40 BİN METREKARELİK ALAN TALAN EDİLMİŞ!Kentin yeşil varlığını korumak için havadan ve karadan kaçak yapıları engelleme çalışmalarına hız kesilmeden devam edildiği sırada İzmir Buca Belediyesi’nin uydu görüntüleriyle tespit ettiği olayda, belediye ekipleri, Buca ormanlarında imar affı fırsatçılarının 40 bin metrekarelik alana zarar verdiğini belirledi.YIKIM İŞLEMLERİ BAŞLATILDI!İzmir Buca’nın ormanlık alanları içinde yer alan Kırıklar, Kaynaklar, Belenbaşı, Karacaağaç ve Doğancılar bölgesinde ormanlık alanların yok edilmesine karşı harekete geçen ekipler, uydu görüntüleri aracılığıyla Kırıklar Mahallesi Delioğlan bölgesinde hazineye kayıtlı orman arazisi üzerinde hayata geçirilen 50 yapıyı tespit etti. Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Buca İlçe Jandarma Komutanlığı ve  İzmir  Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler tespitin ardından yasal sürecin sonuçlandığı bölgede yıkım işlemlerini başlattı.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@