Fiyat Farkı Kararnamesi İptal Edildi!

Kamu müteahhitleri tarafından büyük bir umutla beklenen fiyat farkı kararnamesi için ne yazık ki kulislerde konuşulan veto iddiası doğru çıktı.

Emlak Haberleri 21.11.2018 - 14:16 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Kamu müteahhitleri tarafından büyük bir umutla beklenen fiyat farkı kararnamesi için ne yazık ki kulislerde konuşulan veto iddiası doğru çıktı.

Pek çok farklı sektörü ilgilendiren fiyat farkı kararnamesi devlet bütçesine getireceği büyük yük gerekçe gösterilerek iptal edildi. İlk Olarak Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Tarafından Gündeme Getirilmişti! Tasfiye kararnamesi ve fiyat farkı kararnamesi ilk olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından gündeme alınmış ve 26 Eylül 2018 tarihinde müteahhitlerin mağdur edilmeyeceği belirtilerek fiyat farkı kararnamesi ile tasfiye kararnamesi çıkarılacağı açıklanmıştı. Bakan Turhan yapmış olduğu açıklamasında  "Bir kararnameyle taraflara, sözleşmenin idare tarafı olarak alternatifli öneriler getireceğiz, 'Ya tasfiye et ya devret ya da bu kurallara göre fiyat farkını kabul et ama hiçbir şekilde ülkeyi terk etme.' Sizler bizim için önemlisiniz.Bu ülkenin en kıymetli değerisiniz, bu ülkenin kalkınmasında dinamosunuz, bunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Onun için işçi, işveren, esnaf, sanayici, üreten, tüketen hepimiz bu geminin içindeyiz. Biz bu geminin selameti ve menzile ilerlemesi için elimizden gelen her türlü kararı alacağız, gayreti yapacağız" demişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Fiyat Farkı Kararnamesi Gündemimizde Yok DemiştiBakan Murat Kurum ise 29 Ekim 2018 tarihinde Mersin'de bir dizi açılış törenine katıllmış ve iddialara göre tasfiye kararnamesi üzerinde çalışmalara devam ettiklerini ancak fiyat farkı kararnamesinin gündemlerinde olmadığını söylemişti. Ticaret Bakanı Pekcan "Fiyat Farkı ve Tasfiye Farkı Kararnamesi Çıkacak"Konu hakkında son açıklama ise Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapılmış ve 25 Ekim 2018 tarihinde  "iş dünyasının uzun süredir beklediği 3 kararnemeyi hazırlıyoruz. Kısa sürede yayınlayacağız. Tasfiye kararnamesi ve fiyat farkı kararnamesi tamamlanmak üzere. Kısa çalışma süresi ödeneği için kararname de hazırlanıyor" müjdesini vermişti. Fiyat Farkı Kararnamesi İptal Edildi! Gelinen son noktada ise fiyat farkı kararnamesi iptal edildi. Mali disiplin ve kaynakların etkin kullanımlarını sağlamak amacı ile devlete milyonlarca liralık yük getirecek olan fiyat farkı kararnamesi gündemden çekildi. Tasfiye kararnamesi ise sadece Karayolları Genel Müdürlüğü ihaleleri için çıkarılacak ve yine belirli projeleri kapsayacak. Yani tüm kamu projeleri için de bir tasfiye kararnamesi hakkı tanınmayacak. İş İşten Geçtikten Sonra Çıkacak Tasfiye Kararnamesi Ne İşe Yarayacak?Tasfiye Kararnamesi ve Fiyat Farkı Kararnamesi Sadece Karayolları Müteahhitlerini Mi Kapsayacak?Bakan Turhan Açıkladı "Tasfiye Kararnamesi Yakında Yürürlüğe Girecek"Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@