Fiyat M2 Listesi! Kamuya Ait Arsaların Satış İlanları

Van Milli Emlak Müdürlüğü 7 adet arsanın satılacağını, bu arsaların bazılarında harabe ev olduğunu bazılarının ise boş olduğunu açıkladı. Fiyat M2 listesi açıklayan kurum başvuruları almaya başladı.

Emlak Haberleri 23.03.2022 - 13:59 23.03.2022 - 14:02 Mustafa Karagöz

Van Milli Emlak Müdürlüğü kent genelinde İpekyolu, Edremit ve Tuşba İlçelerinde arsa satışı yapacağını ilan etti. Toplam 7 adet arsa satışı yapacak olan kurum; arsaların 1 tanesinin İpekyolu İlçesi Hanikoğlu Mahallesinde, 1 tanesinin Edremit İlçesi Şabaniye Mahallesinde geriye kalan 5 tanesinin ise Tuşba İlçesi Akköprü, İskele ve Kalecik Mahallelerinde olduğunu açıkladı. 

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK 7 AYRI DAİRE

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda; satışı yapılacak olan arsalardan en küçüğü 176 m2, en büyüğü ise 1681 m2 olarak açıklandı. Tamamı arsa cinsinden olan ve imarlı durumunda bulunan arsalardan sadece bir tanesi günü birlik tesis alanı imarına sahip. Diğer arsaların tamamı konut imarlı.

Van'da arsa yatırımı yapmak isteyecekler için ilan edilen fiyat listesi ise 61 bin 848 TL'den başlıyor. En büyük arsa için en pahalı fiyatı açıklayan kurum 1681 m2'lik arsa için 505 bin TL muhammen bedel belirlendiğini açıkladı. Diğer arsalar ise 286 bin TL, 317 bin TL, 79 bin TL, 183 bin TL ve 194 bin TL'den satılacak. 

M2 Fiyat Listelerine Bakın

Arsa almak isteyenler için ilan edilen fiyat listelerine bakmak isteyenler için aşağıda tablo bulunuyor. Milli Emlak Müdürlüğü tablosunda arsaların konum ada parsel m2 ve fiyat listelerini paylaştı. 

van milli emlak müdürlüğü m2 fiyat

Hazineye ait arsa satışları bilindiği üzere ihale ile gerçekleştirilir. İhaleye katılacak olanlar için bir açıklamada bulunan Van Milli Emlak Müdürlüğü "Yukarıda nitelikleri belirtilen Hazineye ait taşınmazların satış  ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 inci maddesine göre hizalarında yazılı tarih ve saatlerde Van Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürü odasında toplanacak komisyon huzurunda ayrı ayrı ihaleleri yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

İhale Tarihi ve Adresi

7 adet arsa satışı için ihale işlemleri 7 Nisan'da tamamlanacak. İhaleye katılacak olanlar başvurularını bu tarihe kadar yapacaklar. 

İhale işlemleri  Erenkent Mah. Yeni Toki 1.Cad. No:18 Edremit/ VAN adresinde bulunan Van Milli Emlak Müdürlüğünde gerçekleştirilecek.

Başvuru Yapacaklar için; Arsa satışı için başvuru yapmak isteyecekler kurumun web sitesinden geçici teminat bedeli ve başvuru evrak listesine ulaşabilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@