Fiyatı Siz Belirleyin! Bungalov Ev Modelleri ve m2 Fiyat Tablosu

Bungalov evlere ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilginin artmasında en önemli etmen ise bungalov evin sunduğu görsellik ve fiyatları. Peki 1 bungalov ev almak kurmak ne kadar tutar?

Emlak Haberleri 27.01.2022 - 11:07 27.01.2022 - 11:07 Mustafa Karagöz

Geçmiş dönemlerde kullanılan bir ifade ile 2022 yılında "Bungalov Evler IN, Prefabrabrik Evler OUT" oldu. 2020 yılında pandemi sürecinin getirdiği kapanma etkisi ile yıldızı birden parlayan prefabrik evler tarihin yoğun ilgisi ile karşılaştı. 2021 yılında da  devam eden ilgi 2022 yılında değişmeye başladı.

Birçok vatandaşlar bahçesine, arsasına, yaz kış tatilleri için kalmayı planladığı arazisine prefabrik ev yerine bungalov ev inşa etmeye başladı. Bungalov evler özellikle doğa tatilleri için oldukça uygun olurken evin kullanımı ve görselliği vatandaşları çekiyor. 

BUNGALOV EV MODELLERİ 2022

Bungalov ev modelleri vatandaşların büyük tercihlerine göre ve tamamen kendi dizaynlarına göre inşa edilebilir. Vatandaşlar kendi tercihlerine göre evlerinin büyüklüğü, tek katlı yada iki katlı olmasını, evin üçgen modelinin şeklini, kullanılacak malzeme, model rengini tamamen kendi isteklerine göre belirleyebilirler. 

Kış ve doğa turizmi için işletmeler tarafından sıkça tercih edilen bungalov evler, ilginin artmasının ardından vatandaşlar tarafından da kullanılır oldu. Emlak sektöründe büyük ilgi görmeye başlayan evlerin fiyatlarının belirlenmesinde temel etmenler bulunuyor. 

Vatandaşlar bungalov evlerini tek katlı yada iki katlı olarak inşa edebilirler. Genel kullanım ise geniş bir salon üzerine uyumak için küçük bir çatı katı şeklinde. Bungalov evlerin en çekici özelliklerinden birisi de uzun ve tavana kadar çıkan camlar. İşte 2022'de bazı bungalov ev modelleri.

bungalov ev modelleri 2022 (5)bungalov ev modelleri 2022 (4)bungalov ev modelleri 2022 (3)bungalov ev modelleri 2022 (2)bungalov ev modelleri 2022 (1)

2022 BUNGALOV EV FİYATLARI

Bungalov ev fiyatlarında çok fazla değişen etmen bulunmakta. Kullanılacak malzeme markası bile müşterilerin çok daha fazla yada çok daha az ödeme yapmalarını sağlayabilir. Bunun dışında evin büyüklüğü, uzun cam seçeneği, çatı katı olması, evin içinde kullanılacak malzemeler fiyatların oluşmasını belirleyecek. Ancak yüksek kalitede uzun kullanım ömrüne sahip bungalov evler için ortalama m2 maliyeti 4.000 TL üzerinden hesaplanabilir. 

HAZIR AL SEÇENEKLERİ 40.000 TL'DEN BAŞLIYOR

Firmaların hazır üretimleri olan yada standart kalıpları olan evlerin tercih edilmesi durumunda ise çok daha uygun fiyatlara bungalov evler almak mümkün. Pazarda etkin olan bazı firmalar ocak ayı içinde 40.000 TL'den başlayan fiyatlarla küçük 17 18  m2'li bungalov ev satışları yapıyorlar. Rakamlar ise çok daha yukarılara çıkabiliyor.  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@