Fiyatlar, Maliyetler, Kredi Faizleri Yükseldi Temelden Ev Alımına İlgi Arttı

Konut fiyatları maliyetlerin artması nedeniyle sürekli yükseliyor. Kendi evini almak isteyenler ise geç kalmadan projeye girmek istiyorlar. Böyle bir dönemde ise temelden dev alımlarına ilgi yükseldi.

Emlak Haberleri 21.10.2021 - 13:07 21.10.2021 - 13:07 Mustafa KARAGÖZ

Konut almak isteyenler için fiyat değişimleri, kredi maliyetleri ve diğer etmenler büyük sorun olmaya devam ediyor. 

Konut satış rakamlarına bakıldığına sorunlu bir süreç geçiren emlak sektöründe ise ilgi temelden, projeden ev alma yöntemine kaydı. İşte temelden ev alımlarına dair son detaylar. 

TEMELDEN EV ALIMLARINA İLGİ ARTTI

Temelden ev alımları vatandaşlara daha uygun olanaklar sunuyor. Firmalar yeni başlayacakları projeler için satış ilanlarına çıkıyolar. Henüz temeli atılmamış olan konutlar güncel maliyet oranları satılıyorlar. 

Daha sonra maliyetler arttığında vatandaşlar çok uygun fiyatlarla konut sahibi olabiliyorlar. 

Öyle ki temelden ev alımlarında fiyatlar satış döneminde ilan edilen fiyatlardan yüzde 40'a varan oranlarda daha düşük olabilir. Düşük fiyat avantajı ile tercih edilen temelden ev alımlarında büyük sorunlar da yaşanabiliyor. Vatandaşların mağdur olmamaları için temelden ev alımlarında çok dikkatli olmaları gereken konualar var. 

TEMELDEN EV ALIMLARINDA SÖZLEŞMEYE DİKKAT

Temelden ev alımı yapacak olan vatandaşların çok dikkatli olması gerekiyor. Sözleşmenin çok kapsamlı hazırlanması ve her detayın sözleşmede yazılı olması gerek. Konut alımlarında mağduriyetlerin en fazla yaşandığı alanlardan biri olan temelden ev alımlarında sözleşmede yer alması gereken hususları madde madde hatırlatıyoruz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@