Fiyatlar Sektörün Yarısı! Çoğu Boş Boş Konumda 114 Lojman Satışa Çıkarıldı

Edirne Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile içerisinde boş ve dolu kamu konutlarının yer aldığı 114 lojmanı satacağını duyurdu.

Emlak Haberleri 11.11.2021 - 10:39 11.11.2021 - 10:39 Mustafa KARAGÖZ

Yeni gün itibariyle Edirne için yeni bir lojman satış ilanı geldi. Edirne Milli Emlak Müdürlüğü'nce yayımlanan bir duyuru ile lojman satışı yapılacağı açıklandı. Edirne'de lojman almak isteyenler için ihale detaylarını derledik. 

EDİRNE'DE LOJMAN SATIŞ İLANI 

Edirne Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan konutların sayısı 114. Bu konutların önemli bir bölümü dolu konumda olsa da yükske bir rakamda boş konutlar bulunuyor. Kamudan konut almak isteyenler için öenmli bir fırsat sunan Edirne Milli Emlak Müdürlüğü ihale işlemlerini 23 Kasım, 24 Kasım ve 25 Kasım tarihlerinde düzenleyecek. İhalelere katılmak isteyenler  boş daireler için teklif verebilecekler. 

Lojmanın Boş yada Dolu Olması Ne Anlama Geliyor

Satışa çıkarılan lojmanın boş yada dolu olması konutun içerisinde kamu personeli olup olmadığını gösterir. İçerisinde kamu personeli olan ve ikamet edilen dairelerin satışı ise öncelikli satış hakkı kapsamında yapılır. 

Öncelikli satış hakkında içinde kamu personeli oturan dolu konutların satışlarının ilk olarak personellere yapılmasını sağlar. Eğer kamu personelleri isterlerse satışa çıkarılan daireleri alabilirler. Ancak istemezlerse daire boş konuma geçer ve ihale herkes için düzenlenir. 

GÜNCEL İLANLARIN TAMAMI

Haberimizin başında toplam 114 dairenin lojman kapsamında satışının olacağını duyurmuştuk. Aşağıda yer alan tabloda satışı yapılacak konutların büyüklükleri, m2'leri, fiyatları, boş yada dolu konumda olup olmadıklarına dair bilgiler yer alıyor. 

edirne lojman 3edirne lojman 2edirne lojman 1

Tablada yer alan bilgilerin dışında Edirne Milli Emlak Müdürlüğü ihalenin ne zaman, nerede, hangi usulle yapılacağına dair bilgi verdi. 

Kurum açıklamasında "Yukarıda nitelikleri, tahmini bedelleri ve geçici teminatları belirtilen sıradaki taşınmazların satış  ihalesi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince Açık Teklif Usulü ile karşılarında belirtilen tarih ve saatte İstasyon Mahallesi Şehit Emniyet Müdürü Ertan Nezihi Turan Cad. No:63   22030-EDİRNE adresindeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürülüğünde Konferans salonunda teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacaktır." ifadelerini kullandı. İhaleye katılacak olanlar başvurularını bu açıklama kapsamında yapacaklar. 

İHALE BAŞVURULARI İÇİN

İhale işlemleri için kurum bir şartname hazırladı. Şartname Edirne Milli Emlak Müdürlüğüne mesai saatleri içinde görülebilir. Şartnameyi inceleyenler ilan edilen esaslara göre başvurularını yaparlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@