Fiyatlar Sert Düştü, İslam Memişten Şok Uyarı Geldi! Dolar Kuru Ve Gram Altın için Yarını Bekleyin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi açıklamalarının ardından sert şekilde düşen dolar ve gram altın fiyatları ile alakalı olarak İslam Memiş'ten çarpıcı bir yorum geldi.

Finans 20.12.2021 - 22:20 20.12.2021 - 22:20 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de piyasalar bu akşam şok bir gelişme ile darmadağın oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının hemen ardından açıklamalarda bulundu. Ekonomiye yönelik olan bu açıklamalarda yer alan detaylar ise piyasaları tam anlamıyla çökertti. Dolar kurunda bir anda yaklaşık 3 TL'lik düşüş meydana gelirken gram altın fiyatı da sert gerileyerek 870 TL'ye kadar düştü.

YÜKSEKTEN ALIM YAPANLAR BÜYÜK KAYBETTİ!

Dolar ve gram altının yükseleceğini düşünerek yüksekten alım yapanlar ise çok büyük bir zarara girdiler. 1.000 TL'nin üzerinde fiyatlanan gram altına yatırım yapanların kayıpları çok büyük oldu. Aynı şekilde 18 TL'nin üzerişne çıkan dolara da panikle yatırım yapanlar kurun 15 TL'ye gerilemesi ile büyük oranda kayıp yaşadılar. Çok yüksek miktarda zarar eden yatırımcılar ise şimdiden kara kara düşünmeye ve bundan sonra olabilecek gelişmeleri merak etmeye başladılar. Dolar kuru ve gram altın düşmeye devam eder mi? Dolar yeniden yükselir mi? Gram altın yine 1.000 TL'nin üzerine çıkar mı?

İSLAM MEMİŞ'TEM GRAM ALTIN VE DOLAR YORUMU

Piyasaları sarsan fiyat gelişmelerinin ardından tüm gözler uzman isimlere ve onların yaptıkları tahminlere çevrildi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memş de bu isimlerden birisi oldu. Bir süredir yapmış olduğu değerlendirmelerde hem dolar kurunun hem gram altının değerinin gerçek fiyatlanmadığını öyleyen İslam Memiş yeni bir yorum yaptı. Dolar kurunun ve gram altının fiyatına dair değerlendirme yapan İslam Memiş çok kritik de bir uyarıda bulundu. 

İslam Memiş sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yaparak, "Bu fragman, yarını izleyelim." dedi. İslam Memiş bu mesajı ile yarın piyasaların açılmasıyla dolar kurunda değer kayıplarının hızlanabileceği uyarısını verdi. Türk lirasının yaşadığı değer kayıplarının önemli bir kısmının geri alınabileceğine işaret eden İslam Memiş, hem dolar kurunda hem de gram altında ciddi fiyat düşüşlerinin olabileceğini söyledi. 

islam memiş dolar altın yorumu

DOLAR KURU VE GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Şu anda Türkiye'de piyasaların kapalı olmasına rağmen dolar kuru 14,90 TL'den işlem görmeye devam ediyor. Dolar kurundaki bu gelişmelerden dolayı fiyat gerilemelerinin etkisiyle gram altın da düştü. Şu saat itibariyle gram altın 860 TL'den işlem görüyor. 

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler bilgilendirme maksatlıdır ve kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@