Fiyatlara Bakmazsanız Pişman Olursunuz! Yüzde 30 İndirimle Devletten Satılık 2. El Otomobil Duyuruları Geldi

5 Ekim itibariyle 7 farklı kamu kurumu kendisine ait araçların satışını yapmak için ilana çıktı. Kurumlar duyurularında 25.000 TL'den başlayan fiyatlarla 2. el araç satışı yapacaklarını bildirdiler.

Finans 05.10.2021 - 09:33 05.10.2021 - 09:33 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurumlarının ihale duyuruları arasında araç satış ilanları bulunuyor. 5 Ekim Salı günü itibariyle yayımda olan ve başvuru süreci devam eden ihale duyuruları bulunuyor. Toplam 7 kurum tarafından yayımlanan duyurularda hem eski model hem yeni model araçlar var. Ayrıca binek otomobillerin yanında ticari araçlarda listede. 

KAMU KURUMLARINDAN 2. EL ARAÇ SATIŞI 5 - 10 EKİM ARASI

Kamu kurumlarının araç satış duyurularında yayımlanan son duyuru Kırklareli Kaynarca Belediyesi tarafından ilan edildi. Araç satışı için ilan yayımlayan kurumlar arasında TOKİ Başkanlığı, Belediyediler, İŞKUR, Toprak Mahsulleri Ofisi, Üniversite ve İl Milli Emlam Müdürlükleri bulunuyor.

Güncel ihale ilanı olan kamu kurumları, araçların bulunduğu şehirler ve ihaleler hakkında kısa bilgileri gösteren tablo şöyle;

5 ekim araç satış ihale ilanları5 ekim araç satış ihale ilanları 2

Yukarıda tabloda yer alan kamu kurumlarının hangi fiyatlarla araçlarını satacaklarına dair kısa bilgileri ve bazı kurumlar için fiyat tablolarını aşağıda paylaştık.

Yüzde 30 Hatta Yüzde 40'a Varan İndirimler

Söz konusu rakamlar araçlar için ilk teklif fiyatları olup ihalelere kimse katılmazsa o fiyatlar üzerinden satış gerçekleştirilebilir. Bu durumda piyasadan yüzde 30 hatta yüzde 40'a varan oranlarda ucuz araç almak mümkün. Ancak ihalelere katılım daha fazla olursa araç satışları daha yüksek tutara çıkabilir. 

ARAÇ SATIŞLARI İÇİN FİYAT TABLOSU

* Kaynarca belediyesinden 2006 model Wolkswagen Passat marka araç satılıktır Araç için belirlenen ilk teklif fiyatı 90.000 TL'dir.

* İnebolu Belediyesinden 2014 model Toyota Corolla marka araç satılık. Araç için belirlenen fiyat 114.000 TL.

* TOKİ Başkanlığı 2008 model Audi A8 marka aracı 160.000 TL, 1996 model Ford Transit model aracı 25.000 TL'ye satılık. 

TOKİ ARAÇ SATIŞ 5 EKİM

* Kırşehir Belediyesi ilanında Mercedes Benz E200 Kompressor aracın ihaleyle satılacağını ilan etti.

* Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü duyurusunda 1998 Model Doğan S marka aracı 33.000 TL muhammen bedel ile satışa çıkardı.

* Topral Mahsulleri Ofisi yayımladığı duyurusunda Dodge AS 250 kamyonetin satılacağını ilan etti. İlan edilen fiyat 20.000 TL

* Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü duyurusunda tamiri ekonomik olmayan ve tamirle kullanılabilecek araçların satışının yapılacağını açıkladı. İlanda 6.000 TL'den 33.000 TL'ye kadar fiyat aralığında farklı marka ve modellerde araçlar var. 

AĞRI ARAÇ SATIŞ 5 EKİM

* Trabzon Üniversitesine ait otomobil ve otobüs ihale ile satılacak. Fiat Palio 2001 marka araç 35.000 TL muhammen bedel ile satılacak. 

TRABZON ARAÇ SATIŞ 5 EKİM

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Araçlarla ilgilenen vatandaşlar kurumlarla doğrudan iletişime geçebilirler. Aynı şehirde olanlar kuruma giderek olmayanlar kurumlarını Emlak Birimleri yada İhale Birimleri üzerinden telefonla bilgi alabilirler. İlanları internette görüntülemek isteyenler Basın İlan Kurumu'nun web sitesini görüntüleyebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@