Flaş Haber! Gezi Tahliyelerine İlişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması: Bir Manevra İle Onu Tahliye Etmeye Kalktılar

Gezi davalarında beraat kararı alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin son dakika açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 19.02.2020 - 12:17 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Gezi davalarında beraat kararı alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı konuşmasında gezi olaylarına dair verilen tahliye kararına bir manevra ile onu dün beraat etmeye kalktılar, ifadelerine yer verdi.

AK Parti Grup Toplantısı kapsamında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ konusunun yanında Gezi Olaylarına dair verilen beraat kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylara ilişkin çok net ifadelerle açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin konuşmasının satır başları şu şekilde;BİR MANEVRA İLE BERAAT ETMEYE KALKTILARCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gezi olaylarına ilişkin konuşmasında dün yaşanan gelişmelerin Gezi olaylarını bir kez daha hatırlattığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ağaç ve çevre hassasiyeti ile başlayan gelişmelerin devlete millete karşı sivil kalkışma hareketine dönüştüğünü söyledi.Konuşmasında Gezi Olaylarını askeri darbeler, muhtıralar, terör örgütlerinin saldırıları, FETÖ'nün 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleri gibi devleti, milleti hedef söyledi. Bu noktada CHP Lideri Kemal Kılıçadroğlu'nun aydın gençler sözlerini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu gençlerin aldatılmış gençler olduğunu ifade etti. "Bu hadisenin en küçük bir masum tarafı yoktur. Kimin ne olduğunu bilmeniz açısından bu çok önemli bakınız bunlar masum bir ayaklanma hadisesi değildir. Bunlar ciddi anlamda Soros türü bazı ülkeleri ayaklandırmak suretiyle oraları karıştıran tipler vardır. Onun da Türkiye ayağı malum içerideydi bir manevra ile onu dün beraat etmeye kalktılar. Dolmabahçe'deki ofisimi işgal etmeye kalktılar. Tıpkı Güneydoğu'da kanal açan teröristler gibi kanal açtılar."


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@