Foldhome Ev Nedir, Ne Anlama Gelir?

Foldhome kelimesi Fransızca ve İngilizce dillerinin ortak bir yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Foldhome ev nedir, ne anlama gelir?

EMLAK TERİMLERİ 03.07.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Foldhome kelimesi Fransızca ve İngilizce dillerinin ortak bir yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Foldhome ev nedir, ne anlama gelir?

Foldhome yeni nesil evlere verilen bir isim olup emlak ve inşaat sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Katlanılabilir daire veya katlanılabilir ev olarak anlamlandırılmakta olan Foldhome evler emlak sektöründe sıklıkla tercih edilen ve satışı gerçekleştiren ev tipleri arasında yer almaktadır.Foldhome kelimesi katlamak anlamı da taşımak ile birlikte katlanılabilir ev anlamına gelmektedir. Foldhome evler, yeni gayrimenkul projelerinde yapılan ve sürdürülebilirliği korunmaya çalışan bir ev tipidir. Foldhome konseptli evler genişleyebilen ve yeni bir alan yaratabilen evler anlamına gelmekte olup emlak sektöründe sıkça karşılaşılan bir terim haline gelmektedir. Foldhome Ne Anlama Gelmektedir?Foldhome kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olup katlanır ev anlamına gelmektedir. Özel bir proje ile ortaya çıkan Foldhome evler, bir evin kapasitesinin yetersiz kaldığı noktalarda ayrı bölmeler ile özel alan ihtiyacını gidermek amacı ile ortaya çıkmıştır.Genellikle stüdyo daire denilen ya da geniş metrekareli ancak yetersiz alanı olan gayrimenkullerde uygulanmaktadır. Foldhome evlerde kullan öde mantığı bulunmakta olup istenilen imaj ve dizayn verilen evlerde kişiler evi istedikleri gibi kullanabilmektedir.Müzik odası, sinema odası, parti odası, yemek odası gibi birçok farklı alternatif sunan Foldhome evler hangi özelliğini kullanılır ise ona para ödenmesini sağlamaktadır. Foldhome evler için ekstra bir ödeme alınmamakta olup daireyi istediğiniz formatta kullandıktan sonra ödeme yapmanız istenmektedir. Foldhome ÖzellikleriFoldhome olarak isimlendirilen evlerin belli özellikleri bulunmaktadır. Sosyal anlamda istenildiği gibi kullanılabilen bu evler değişkenlik göstermektedir. Şu an için 24 farklı konsepti bulunmakta olup zaman içinde genişleyeceği düşünülmektedir.Evler kişisel kullanım alanı olup aidat istenmemektedir. Foldhome evlerde kullan ve öde sistemi bulunmakta olup kullanılmayan oda ve alanlar için ekstra ödeme talep edilmemektedir. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@