Forbes 2022 Listesi Açıklandı! Kriz Onları Da Etkiledi, En Zengin Türk Müteahhitlerin Servetleri Eridi

FORBES Dünyanın En Zenginleri Listesi 2022 yayımlandı. Yayımlanan listeye göre milyarderlerin servetleri kriz ile erirken en zengin müteahhitlerin servetleri de azaldı. En zengin Türk kim?

Finans 08.04.2022 - 15:15 08.04.2022 - 15:50 Gülcan Özer

Dünyanın merakla beklemiş olduğu Forbes Dünyanın En Zengin Kişileri Listesi 2022 açıklandı. Açıklanan liste ile beraber Türkiye'nin en zengin 10 kişi listesi de belirlenmiş oldu. Açıklanan listede en dikkat çekici yan milyarderlerin servetlerinde yaşanan küresel kriz ile meydana gelen düşüş oldu. 

En zengin Türkler listesinde Türk müteahhitlerin servetlerinde bir önceki listeye oranla yaşanan düşüş dikkat çekerken özellikle de Rönesans İnşaat sahibi Erman Ilıcak'ın servetinde yaşanan düşüş dikkat çekti. Son dönemde Türkiye'de gerçekleştirdiği şehir hastaneleri projeleri ile Ilıcak sık sık gündeme geliyordu. 

FORBES EN ZENGİN 10 TÜRK LİSTESİ 2022!

En saygın finans dergileri arasında yer alan ve açıkladığı listeler ile dünya gündemine yön veren Forbes merakla beklenen Dünyanın En Zenginleri 2022 listesi ile yine gündeme bomba gibi düştü. Yayımlanan listede yer alan isimlerin servetlerindeki büyük düşüşler dikkat çekerken Türkiye'nin en zenginleri listesinde Murat Ülker ilk sırada yer aldı. 

en zengin 10 türk listesi

Listede Murat Ülker ilk sırada yer alırken, Ferit Şahenk ikinci ve Hamdi Ulukaya üçüncü sırada yer aldı. 2021 listesinde birinci sırada yer alan Rönesans İnşaat'ın sahibi olan Erman Ilıcak'ın serveti büyük oranda azalırken listenin 4. sırasına geriledi. Yine LİMAK İnşaat sahibi Nihat Özdemir'de inşaat sektöründe yaşanan dalgalanmadan olumsuz etkilendi ve listede 7. sırada yer aldı. 

en zengin türkler listesi 2022

En zengin 10 Türk listesi içerisinde en dikkat çeken yan ise Koç ve Sabancı ailesi üyesine mensup olan kişilerin yer almaması oldu. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@