Fox TV'nin İddialı Yapımı Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor, Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Fox TV'nin başarılı dizilerinden olan Savaşçı dizisi hayranlarının hasreti bu akşam sona erdi. 5 sezonluk yapım olan Savaşçı dizisi nerede çekiliyor? Savaşçı dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var? Savaşçı dizisinin konusu nedir?

Türk televizyonlarında yayınlanan ve izlenme oranları oldukça yüksek olan dizilerden birisi de Fox TV'nin Savaşçı dizisi olarak biliniyor. Savaşçı dizisinin hayranları geçtiğimiz sezonun ortasından itibaren büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştılar. Yeni sezonda başlaması beklenen Savaşçı dizisi çok güçlü transferler yapsa da bir türlü yayına hazır hale getirilememişti. Savaşçı dizisi için uzunca bir süre beklemek zorunda kalan dizinin hayranları yeni sezonun ilk bölümünü bu akşam Fox TV ekranlarında kavuştular.

Fox TV'nin İddialı Yapımı Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor, Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? - Resim 1

SAVAŞÇI DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gururu olan bordo berelilerin hikayelerinin anlatıldığı Savaşçı dizisi kadar bu dizinin nerede çekildiği de merak konusu oldu. Öncelikle dizi yapımcıları bu diziyi Doğu Anadolu'nun çetin coğrafyasında çekmek istediler. Ancak olumsuz hava şartlarından dolayı böyle bir imkan bulunamadı. Bunun için de alternatif mekanlara dair araştırmalar yapıldı. Yapım ekibinin belirlemeleri ile çok sayıda ilde çekim gerçekleştiriliyor.

Fox TV'nin İddialı Yapımı Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor, Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? - Resim 2

Askeri bir dizi olması nedeniyle geniş alanlara ihtiyaç duyulduğu için Savaşçı dizisinin çekileceği yerler de güçlükle bulundu. Ancak şu anda Konya, Savaşçı dizisinin setinin ana merkezi haline geldi. Bunun yanında zaman zaman Ankara'da da dağ sahnelerine dair çekimler yapılıyor. Ayrıca dağ ve savaş sahnelerinin dışında kalan çekimler ise Eskişehir'de gerçekleşiyor. Savaşçı dizisinin Konya ve Eskişehir'de iki ayrı set platosu kurduğu bildirildi. Dizinin ilerleyen bölümlerinde farklı şehirlerde de çekimler yapılacağı belirtildi.

Fox TV'nin İddialı Yapımı Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor, Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? - Resim 3

SAVAŞÇI DİZİSİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Savaşçı dizisi bu sezona oyuncu kadrosu açısından bomba gibi bir giriş yaptı. Dizinin zaten güçlü olan oyuncu kadrosu Türk sinemasının efsane isimlerinden olan Ediz Hun ile güçlendirildi. Ediz Hun, Savaşçı dizisinde Emekli Albay Gündüz Göktürk karakterini canlandıracak. Ayrıca bu sezonun en büyük transferlerinden birisi de Tamer Karadağlı'nın Savaşçı dizisine katılması oldu. Tamer Karadağlı dizinin yeni karakterlerinde Albay Oktay Göktürk'ü oynayacak. Bunun yanında geçtiğimiz sezondan devam eden Sarp Levendoğlu, Murat Serezli, Ekin mert Daymaz, Erkan meriç, Anıl Tetik, Ali Tarık Fındık, Serkan Kuru, Serenay Akta, Serhat Nalbantoğlu, Zerrim Zümer ve Alp Öyken de oyuncu kadrosunda yer alıyor.