Fransa'dan Türkiye'ye Acı Haber! 9 Türk Vatandaşı Koronavirüsten Hayatını Kaybetti!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan ölümcül salgın insanları öldürmeye devam ediyor.

GÜNDEM 23.03.2020 - 00:37 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan ölümcül salgın insanları öldürmeye devam ediyor. Avrupa'yı da etkisi altına alan hastalık ölüm saçıyor. Fransa'da çok sayıda ölüm gerçekleşirken Fransa'da yaşayan 9 Türk vatandaşının da hayatını kaybettiği bildirildi.

Koronavirüs tüm dünyanın başına bela olmaya devam ediyor. Son zamanlarla yayılma kabiliyetini yükselten ve ulaşmadığı ülke neredeyse kalmayan hastalık Çin'de sebep olduğu ölümleri Avrupa'ya taşıdı.Avrupa'da İtalya, İspanya ve Fransa başta olmak üzere tüm ülkeler koronavirüs sebebiyle büyük bedeller ödemeye devam ediyorlar. Dünya Sağlık Örgütü'nün son açıklamasına göre koronavirüs dünya çapında yaklaşık 15000 insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.Türkiye'de 30 vatandaşın hayatına mal olan koronavirüs Avrupa'daki Türk vatandaşlarının da canını almaya devam ediyor. Gelen bilgilere göre Fransa'da 9 Türk vatandaşı hayatını kaybetti.Fransa'da koronavirüs hastalığına yakalanmış ve teşhis edilmiş 42 Türk vatandaşı bulunuyor. Bu hasta vatandaşlardan 10 tanesinin durumunun ise ağır olduğu ve yoğun bakımda tedavi edildikleri belirtiliyor.Fransa Sağlık Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre ölen Türk vatandaşları Colmar, Moulhuse ve 95. Bölge'de yaşayan 70 yaş üstü insanlardı.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@