Freddy Krueger’ın Elm Sokağı Kabusu Evi Satışa Çıktı, Fiyatı Akılları Baştan Aldı!

Dünyanın en ünlü korku filmi karakterlerinden biri olan Freddy Krueger’ın Elm Sokağı'nda yer alan korku evi satışa çıktı. Ünlü evi almak isteyen kişilerin ödeyecekleri ücret oldukça korkutucu!

Emlak Magazin 22.10.2021 - 23:03 22.10.2021 - 23:03 Gülcan Özer

Ünlü korku filmi serileri denildiğinde akla ilk gelenlerden biri olan ve ilk bölümü 1984 yılında çekilen Freddy Krueger’ın baş rolünde yer aldığı Elm Sokağa Kabusu filminin çekildiği ünlü ev rekor fiyatla satışa çıktı. Freddy Krueger’ın gençlere kabus yaşattığı ev film çekimlerinin yanı sıra daha sonra reklam çekimlerinde de kullanılmıştı. 

Wes Craven tarafından 1984 senesinde çekilen ve adını sinema tarihinin en başarılı korku klasiği serileri arasına yazdıran “Elm Sokağı Kabusu” filminde kullanılan ev satışa çıktı. Los Angeles'ın Spaulding Square semtinde bulunan evi almak isteyen kişiler tam 3 milyon 250 bin dolarlık ödeme yapmak zorunda kalacaklar. 

ELM SOKAĞI KABUSU EVİ SATILIYOR! 

İlk filmi 1984 senesinde çekilen, gişede yakaladığı başarı sonrasında yeni bölümleri çekilerek seri haline gelen filmin en büyük özelliklerinden biri de bir dünya yıldızı haline gelen Johhny Deep'in ilk filmi olması.

elm-sokağı-kabusu-evi-satılıyro

Johnny Depp’in ilk filmi olma özelliği olma unvanını elinde bulunduran filmde Depp, Freddy Krueger’ın peşine düştüğü öğrencilerden birini canlandırmıştı. Filmde Elm Sokağı olarak anılan ve gerçek hayatta Los Angeles'ın Spaulding Square semtinde yer alan ev filmin ardından ünlü olarak pek çok reklam filmi çekiminde de kullanılmıştı. 

1984 ve 1994 seneleri arasında 6 devam filmi daha çekilen seride kullanılan 2 katlı evde kendi mutfağı da bulunan müstakil misafirhane, çamaşırhane, havuz, veranda ve teras gibi ekstra özelliklerin yanı sıra 3 yatak odası, bir master süit, 4 banyo, açık mutfak bulunuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@